Дозвіл Україні на здійснення атак вглиб території Росії: новий генеральний секретар НАТО виступив з важливою заявою.


За словами Рютте, остаточне рішення буде залежати від конкретних держав.

Обговорення питання надання Україні дозволу на проведення ударів вглиб території Росії триває, і остаточне рішення залежить від окремих країн. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час брифінгу після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у Лондоні.

Зокрема, у нього запитали, чи було змінено позицію і чи буде надано Україні далекобійні види озброєння разом із дозволом на нанесення ударів по російському тилу.

"На першому місці це питання стоїть у контексті союзників. Важливо, щоб союзники визначили, яким чином зброя, яку вони надають Україні, може бути використана," - зазначив Рютте.

Як зазначив генеральний секретар Альянсу, з правової перспективи це є можливим, оскільки Україна має право використовувати своє озброєння проти цілей у Росії, які становлять загрозу для її безпеки. Проте, питання про те, чи дозволять союзники використання західної техніки для цих цілей, завжди залишається на розсуд кожної окремої держави, акцентував увагу Рютте.

"Звичайно, ми це обговорюємо. На минулому тижні я відвідував Київ. Ми обговорювали це сьогодні. Але, у кінцевому підсумку, це залежить від окремих союзників".

Як повідомляв УНІАН, 4 вересня президент України Володимир Зеленський назвав чотири країни, які спроможні надати Україні саме ту далекобійну зброю, яка здатна допомогти вигнати Росію з української території, зберегти життя цивільного населення і від яких залежить перемога України. За його словами, це США, Британія, Франція та Німеччина.

9 жовтня Зеленський оголосив, що ключовим етапом його "плану перемоги" є інтеграція України до НАТО. Він сподівається на рішучі кроки з боку союзників, які допоможуть зміцнити позиції України. Це зміцнення передбачає, що країна буде готова до майбутніх можливих дипломатичних переговорів з максимальною силою.

Related posts