Ми потребуємо найефективнішого захисту від вогню для атомних електростанцій, теплових електростанцій та інших критично важливих об'єктів інфраструктури, щоб забезпечити їхнє збереження від можливих атак супротивника, - зазначив експерт.


Українські підприємства критичної інфраструктури мають обирати найкращий протипожедний захист від світових лідерів ринку, це допоможе вберегтися від повного знищення під час ворожих атак, - вважає Денис Любченко, директор ІВПК "Спецзахист".

В Україні виробники продуктів пасивного протипожежного захисту (фарб, сумішей, тканин) працюють багато років, але їхня продукція все ще не конкурентна по якісним характеристикам із європейськими аналогами, наголошує Любченко у своєму блозі на сайті "Цензор".

Зараз держава має важливе завдання - забезпечити роботу підприємств критичної інфраструктури, захистити їх ззовні і зсередини. Зовнішній захист - питання, що вирішується разом із ЗСУ. Про внутрішній захист мають дбати виключно керівники підприємств, вони повинні обрати найкращі продукти і системи, що є на ринку.

Наприклад, елементи пасивного захисту та автономні системи виробництва від компанії svt Products GmbH з Німеччини встановлені на українських атомних електростанціях, а також на об'єктах "Укргідроенерго", приватних виробництвах, теплових електростанціях і теплоелектроцентралях у різних регіонах країни. Вони продемонстрували свою ефективність за роки використання.

За словами Дениса Любченка, крім цієї компанії на світовому ринку є ще кілька потужних виробників, що працюють в сфері пожежної безпеки. Але оскільки вони не вийшли з ринку рф, тож їхня продукція не може використовуватись на підприємствах критичної інфраструктури в Україні.

Попри це, варто вже зараз звернути увагу на необхідність розвитку виробництва протипожежних матеріалів в Україні, вважає експерт. Він зазначив, що компанії, такі як svt Products GmbH, будуть готові розглянути можливості інвестування в цю сферу, коли настануть відповідні сприятливі умови.

Related posts