НБУ зобов'язав фінансові установи гарантувати безперешкодний доступ у щонайменше половині своїх відділень -- Delo.ua


Цю інформацію озвучила прес-служба регуляторного органу.

Відзначається, що нові корективи до Положення про ліцензування банків зобов'язують фінансові установи ідентифікувати окремі підрозділи, враховуючи встановлені регулятором норми щодо інклюзивного надання фінансових послуг. Ці підрозділи повинні бути доступними для осіб з інвалідністю до 1 січня 2025 року, а також постійно дотримуватися цих вимог у подальшому.

Банки зобов'язані надавати клієнтам інформацію про розташування своїх відділень, контактні телефони та години роботи. Цю інформацію слід розмістити на головній сторінці офіційного вебсайту та його мобільної версії, у мобільному додатку, а також через служби підтримки клієнтів, чат-боти та месенджери. Додатково, важливо забезпечити доступність цієї інформації у загальнодоступних зонах у приміщеннях банків.

Згідно з повідомленням регулятора, фізична доступність відділень забезпечуватиметься з урахуванням відповідних державних стандартів з питань інклюзивності будівель і споруд.

Доступність інформації - це процес, що включає розміщення даних на веб-сайтах та в мобільних додатках у такій формі, яка дозволяє особам з різними функціональними обмеженнями безперешкодно та автономно знайомитися з умовами надання фінансових послуг або користування існуючими платіжними пристроями.

У Національному банку підкреслюють, що внесені зміни до Положення про ліцензування банків є важливим кроком у напрямку створення безбар'єрного середовища у фінансовому секторі. Це є однією з головних цілей Стратегії розвитку фінансової сфери України та Стратегії Національного банку, які були оновлені у відповідь на виклики, викликані повномасштабною агресією, та узгоджені з Національною стратегією щодо формування безбар'єрного простору в Україні до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

На думку голови НБУ Андрія Пишного, безперешкодний доступ до фінансових послуг повинен стати звичною практикою для українців, оскільки це є нашим моральним зобов'язанням перед ветеранами та людьми, які зазнали втрат у цій війні.

"Упевнений, що фінансові установи замість формального підходу докорінно переглянуть свої сервіси, приміщення та правила спілкування з клієнтами, щоб наша фінансова система стала найінклюзивнішою у світі", - зазначив він.

У пресслужбі регулятора наголосили, що 9 квітня під час конференції, присвяченої реінтеграції ветеранів, відбувся підписання меморандуму про співпрацю між головою НБУ Пишним та керуючим директором ЄБРР у секторі фінансових установ Франсісом Маліжем. Цей документ передбачає спільні зусилля обох установ для забезпечення єдності фінансового сектору у впровадженні стандартів інклюзивності, а також для підтримки та ресоціалізації ветеранів війни в Україні. Окрім того, меморандум сприятиме просуванню Хартії фінансової інклюзії та реінтеграції ветеранів.

Відповідно до угоди між НБУ та ЄБРР, фінансові установи по всій Україні отримуватимуть підтримку у дотриманні стандартів, зафіксованих у цій Хартії, до якої долучилися 37 банків.

Related posts