Інноваційна технологія вітрових турбін призведе до зниження ціни на електроенергію на 10-15%: що варто знати про її особливості.
Технологія, розроблена компанією CGEN, дозволяє модульне розділення генератора, що значно полегшує процес ремонту та зменшує витрати на його обслуговування.
Фірма CGEN Engineering представила інноваційну технологію модульних генераторів. Як стверджують її засновники, ця розробка здатна зменшити витрати на виробництво енергії з морських відновлювальних джерел на 10-15%. Інформацію про це опублікувало Renewable Energy Magazine.
Згідно з інформацією, модульна генераторна система від CGEN має конструкцію, що дозволяє штабелювати елементи, що значно спрощує їх транспортування до берегових та морських вітряних, хвильових і приливних установок. Кожен модуль можна індивідуально додавати, замінювати або переміщувати. Це надає енергетичним компаніям можливість уникнути тривалих зупинок у роботі та модернізувати свої системи без необхідності капітального ремонту.
"У разі виникнення технічної проблеми, можна використовувати обхідний шлях до моменту заміни модуля, замість того щоб вимагати повноцінного ремонту або заміни складної генераторної системи. Це дозволяє зменшити періоди простою та збільшити прибуток від виробництва електроенергії," -- зазначив генеральний директор CGEN Джозеф Бурчелл.
Цю систему створив професор Маркус Мюллер з Інженерного факультету Единбурзького університету, а її розробкою займалися Джозеф Бурчелл у співпраці з інженером-механіком Майком Гелбрейтом. Команда представила свою технологію, що охоплює діапазон потужності від 10 кіловат (кВт) до одного мегавата (МВт).
Після аналізу отриманих даних, інженери виявили, що їхня інноваційна технологія здатна подовжити термін експлуатації турбін на 30-40%. Крім того, вона дозволяє зменшити витрати на експлуатацію та обслуговування на 50-70% у порівнянні зі стандартними вітровими генераторами. Як наслідок, собівартість виробленої енергії може знизитися на 10-15%.
За словами Джозефа Бурчелла, компанія пропонує виробництво модульних деталей, усуваючи вузькі місця в поставках і пропонуючи інженерну експертизу для підтримки великомасштабного розгортання. Він підкреслив, що технологія безпосередньо усуває критичні прогалини в британському офшорному ланцюжку постачання.
"Завдяки заміні деталей, а не утилізації всього блоку, ми підтримуємо кругову економіку, наближаючи нас до досягнення чистих нульових показників Великої Британії", -- зазначив глава CGEN.
Для розроблення і тестування своїх технологій компанія співпрацює з різними компаніями, включно зі стартапом з Единбурзького університету Mocean Energy, який використовує технологію CGEN у своєму перетворювачі хвильової енергії BlueX.
Нагадаємо, згідно з доповіддю Shoreline Wind, швидке масштабування вітряних турбін може підірвати прибутковість, ефективність і безпеку в секторі морської вітроенергетики.
Згідно з наявною інформацією, перша значна морська вітрова електростанція у США, відома як Vineyard Wind 1, планує постачати електрику для більше ніж 400 тисяч домогосподарств.