Нові безпілотники Raytheon для Військово-повітряних сил США будуть оснащені ракетами AMRAAM, призначеними для повітряних боїв.


Компанія CCA має намір поступово поліпшувати свої дрони. Безпілотники будуть обладнані різноманітними корисними вантажами для виконання різних завдань, включаючи розвідку, спостереження та бойові операції.

ВПС США у співпраці з найбільшим оборонним підрядником Raytheon додали ракету AIM-120 AMRAAM на безпілотники Collaborative Combat Aircraft (CCA), які виробляють першою серією. Про це пише Army Recognition.

Безпілотники розробили в рамках програми Next Generation Air Dominance (NGAD), передбачається, що ці системи літатимуть поряд із пілотованими літаками п'ятого і шостого поколінь.

У Raytheon підтвердили свою участь у проєкті. Віцепрезидент компанії Джон Норман обговорив інтеграцію ракети на зустрічі з журналістами після перших повідомлень, що з'явилися в журналі Air and Space Forces Magazine у липні.

"Ми працюємо спільно з ВПС у рамках їхньої програми CCA, щоб інтегрувати AMRAAM з дронами Increment 1. Наразі CCA Increment 2 ще знаходиться на початковій стадії розробки", -- зазначив Норман.

Дрони CCA планують розробляти поетапно, що дасть змогу поступово вдосконалювати їхню конструкцію і можливості. Планується, що безпілотники нестимуть різне корисне навантаження для місій -- від розвідки та спостереження до бойових.

За словами Нормана, AMRAAM розглядають як "еталонну зброю" для дронів.

"AMRAAM дозволяє пілотованим літакам, наприклад, F-35 Lightning II і F-22 Raptor, значно покращити свої бойові здібності. Ці безпілотники можуть діяти як підтримка," — зазначив він.

У квітні компанії General Atomics і Anduril підписали угоди на створення детальних прототипів та проведення льотних тестувань першої серії безпілотників CCA. Після завершення етапу розробки обидві компанії разом з іншими постачальниками матимуть можливість змагатися за фінальний контракт на виробництво, який планується укласти у 2026 році.

Нагадуємо, що в США відбувся перший політ експериментальної моделі стелс-дрона під назвою Model 437.

Крім того, було зазначено, що всі три китайські авіаносці одночасно знаходяться в оспорюваних водах Тихого океану, що вважається надзвичайно рідкісним явищем.

Related posts