Обманули українських військових на 46 мільйонів гривень: молдовські судді відпускають аферистів.
Зловмисники обманювали українських військовослужбовців, їхніх рідних та волонтерів, видаючи себе за продавців автомобілів та дронів для Збройних Сил України, які насправді були вигаданими.
У Молдові судді відпускають шахраїв, які ошукали українських військових на 46 млн грн.
Цю інформацію озвучують у телеграм-каналах.
Влітку 2024 року в результаті спеціальної операції за участю українських правоохоронців було затримано 10 шахраїв, які обманули 450 військовослужбовців на суму 46 мільйонів гривень. Унаслідок цього 20 військових втратили життя, очікуючи на обіцяний транспорт.
Злочинці провели в слідчому ізоляторі всього три місяці, після чого суд ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу на домашній арешт. В результаті, підозрювані фактично отримали можливість вільно пересуватися.
Причина - хабар у 100 тис. дол. для суддів Апеляційного суду Кишинева: це Спояла Александру, Кірошка Ігор та та Бабалоу Дініс.
В серпні 2024 року правоохоронці Києва, співпрацюючи зі слідчими з Молдови, розкрили злочинну групу, яка з 2023 року обманювала українських військових, їхні родини та волонтерів, пропонуючи нібито продаж автомобілів та дронів для Збройних Сил України, які насправді не існували. У Молдові було затримано вісім осіб, які проживали в Одеській області і після початку повномасштабної війни переїхали до сусідньої країни, звідки реалізовували свої шахрайські схеми. Суд ухвалив рішення взяти їх під варту.
Злочинну діяльність організував 34-річний чоловік, який родом з Росії. Зловмисники створювали в Інтернеті оголошення про продаж автомобілів для Збройних Сил України за привабливими цінами. Коли ж вони отримували гроші від жертв, то починали знущатися над ними, висловлюючи проросійські гасла, видаляли повідомлення та блокували замовників, не виконуючи своїх обіцянок.
Поліцейські провели десятки обшуків у Молдові, в Одеській і Дніпропетровській областях. Правоохоронці вилучили близько 250 тис. грн, 61 тис. дол., 20 автомобілів преміумкласу, близько 5 кг золотих виробів, мобільні телефони, понад 80 карток банків Молдови, України та Росії, зброю, чорнові записи, комп'ютерну техніку.
Було встановлено 67 епізодів злочинної діяльності, а попередня сума збитків перевищувала 46 млн грн.