Валютний обмін: які долари класифікуються як пошкоджені і що з ними робити?


Відзначається, що певні банкноти можуть не бути прийняті для обміну банками та небанківськими установами.

Долари, як і інші види валют, підлягають фізичному зносу. Гроші можуть рватися, мокнути або стиратися, проте не всі з цих купюр автоматично вважаються зношеними.

У Національному банку України наголосили, що всі фінансові установи в країні зобов'язані приймати зношені або пошкоджені банкноти, які все ще залишаються платоспроможними – це стосується купюр з легким зносом або незначними забрудненнями.

Одночасно існують банкноти, які можуть бути відхилені при обміні, а саме:

Зазначається, що такі купюри можуть прийматися на інкасо - процедура, в рамках якої значно зношені або пошкоджені банкноти пересилаються іноземному банку-кореспонденту для обміну. Такий обмін проводять відділення державних банків, але не всі. Також обмінний курс може відрізнятися від офіційно встановленого.

100 доларів нової версії

Центробанк США час від часу змінює дизайн доларових банкнот. У 2013 році з'явилися нові 100 доларів, які мають низку відмінностей.

На нових купюрах портрет Бенджаміна Франкліна та віньєтка мають збільшені розміри, а овальна рамка відсутня. Окрім цього, при виготовленні паперу для банкнот використовують бавовняні та лляні волокна, які надають їм приємну бархатистість і легку шорсткість.

Related posts