Одна з останніх великих європейських компаній, що використовує газ, ухвалює рішення вийти з угод щодо російського газу.
Австрійська компанія Wien Energie GmbH повідомила, що з початку наступного року вперше за багато років припинить використання російських енергоресурсів.
Про це повідомило агентство Bloomberg, передає "Європейська правда".
Компанія, що забезпечує електроенергією 2 мільйони мешканців Відня, вже отримала 10 терават-годин енергії з відновлювальних джерел. Це становить приблизно 12% від загального споживання в країні, при цьому енергія постачається від постачальників скрапленого природного газу з Північної Африки та інших регіонів світу.
Керівник фінансового управління Відня Петер Ханке заявив, що в умовах загарбницької війни Росії, незалежність від її газу є важливою для забезпечення безпеки постачання.
"До 2025 року всі домогосподарства, комерційні клієнти та електростанції використовуватимуть газ, який не походить з Росії", - акцентував він.
Як зазначило агентство, компанія планує продовжувати закуповувати газ через Центральноєвропейський газовий термінал, проте вимагатиме від трейдерів підтвердження, що паливо не надходить з Росії.
Для цього, як повідомляється, Wien Energie застосовуватиме сертифікати походження, захищені від підробок за допомогою технології блокчейн.
Генеральний директор компанії Міхаель Штребль запевнив, що тарифи для споживачів залишаться незмінними, навіть у випадку, якщо альтернативні джерела газу виявляться трохи дорожчими за російські.
Відомо, що Австрія підтримує одні з найстаріших та найміцніших зв'язків з російськими енергоносіями в Європі. Наприклад, у 2018 році країна продовжила свій довгостроковий контракт на постачання газу з Росією до 2040 року.
Нагадаємо, що в середині липня Словаччина та Угорщина оголосили про призупинення Україною транзиту нафти компанії "Лукойл". Цей крок був зумовлений санкціями, введеними Києвом проти даної російської компанії. У той час як Будапешт стверджував, що дії України є порушенням Угоди про асоціацію, в Європейському Союзі з цим твердженням не погодилися.
2 вересня було оголошено, що, на думку Європейської комісії, санкції України проти російської компанії "Лукойл" не створюють ризиків для енергетичних поставок до Угорщини.
9 вересня угорська енергетична компанія Mol Nyrt. повідомила про досягнення угоди, що гарантує продовження транспортування російської нафти через трубопровід, який проходить територією України.
А 11 вересня стало відомо, що частка російського газу в імпорті країн ЄС різко знизилася за час війни Росії проти України, відтак ЄС готовий повністю відмовитися від постачання з Москви.