Окупанти застосували безпілотники з "лінзою Люнеберга" в Україні: чому це становить загрозу.
Ці безпілотники виступають в ролі оманливих мішеней для українських систем протиповітряної оборони, оскільки їх вважають за значні об'єкти.
Російські загарбники випустили безпілотники, оснащені "лінзою Люнеберга", у повітряний простір України. Український авіаційний експерт з ніком "Полковник ГШ" пояснив у Telegram, що ці дрони використовуються як приманки для систем протиповітряної оборони України.
Ці безпілотники не оснащені бойовими елементами; натомість вони перевозять кулю, надруковану на 3D-принтері, що має форму "лінзи Люнеберга" і обгорнута фольгою. Українська протиповітряна оборона розглядає цю кулю як значну ціль.
Цей феномен був відкритий математиком Рудольфом Люнебергом. Його вже тривалий час використовують у процесі створення літаючих мішеней для авіаційних потреб.
"Що ж означає термін "втрачені радіолокаційно" у звітах Повітряних Сил? Коли у літаків закінчується паливо, вони можуть приземлятися в будь-якому місці, при цьому не вибухаючи, що призводить до втрати їх радіолокаційного супроводження", - пояснив експерт.
Останнім часом кількість "втрачених радіолокаційно" дронів може складати до половини від усіх запущених засобів. Їх запускають для виснаження ППО і відволікання від реальних цілей.
Видання "Мілітарний" повідомляє, що в Російській Федерації компанія "Эникс" активно займається виробництвом імітаційних повітряних цілей. Цей виробник створив безліч різних моделей військових дронів.
Серед розробок компанії - повітряна ціль Е95М, яка забезпечує імітацію малорозмірної аеродинамічної маневруючої цілі. Вона частково здатна імітувати крилаті ракети та літаки тактичної авіації. У стандартних варіантах як корисне навантаження використовуються кутовий відбивач, "лінза Люнеберга", ІЧ-трасери та ІЧ-пастки.
Згідно з інформацією агентства УНІАН, у ніч на суботу, 19 жовтня, російські військові здійснили напад на Київ за допомогою ударних дронів, внаслідок чого є постраждалі. Українські сили оборони успішно знищили всі безпілотники, які становили загрозу для столиці.
Повітряна тривога, оголошена через загрозу безпілотників, тривала понад 3,5 години. Унаслідок нічного удару дронами є постраждала.