Оператори газотранспортної системи мають намір розширити можливості імпорту газу в Україну через територію Молдови.
Оператор газотранспортної системи України та молдавський оператор Vestmoldtransgaz (VMTG) спільно працюють над розширенням гарантованих обсягів транспортування газу через Трансбалканський маршрут в напрямку України, прагнучи досягти принаймні 7 мільйонів кубометрів на добу.
Цю інформацію зазначено в повідомленні ОГТСУ.
"Наша мета на найближчий час полягає у забезпеченні 7 мільйонів кубометрів гарантованих потужностей на одній із міжурядових точок до квітня 2025 року. Для досягнення цього обидва оператори газотранспортної системи повинні провести модернізацію ряду об'єктів на маршруті", - зазначив керівник управління роботи з замовниками ОГТСУ Андрій Прокоф'єв.
Згідно з інформацією, ОГТСУ спільно з партнерами з Молдови успішно завершив перший етап: було забезпечено 1 мільйон кубометрів гарантованих добових потужностей у напрямку України.
Ця стадія не вимагала великих вкладень з боку ОГТСУ або Vestmoldtransgaz, і з 1 вересня 2024 року ці потужності вже активно застосовуються для постачання газу в Україну.
В даний час ОГТСУ разом із VMTG займаються розширенням своїх можливостей.
У середньостроковій перспективі існує ймовірність зростання обсягу до понад 7 мільйонів кубометрів на день, адже інфраструктура Трансбалканського трубопроводу вже зведена, а подальше нарощування потужностей вимагатиме лише вдосконалення реверсних можливостей на цьому маршруті.
Водночас в ОГТСУ підкреслили важливість введення конкурентоспроможних та економічно обґрунтованих тарифів для цієї ділянки, оскільки це зміцнить технічні можливості Трансбалканського коридору за рахунок привабливої комерційної моделі.
Про компанії
"Оператор ГТС України" та VMTG - члени ініціативи "Вертикальний коридор", яка об'єднує операторів ГТС та СПГ-терміналів Південної, Центральної та Східної Європи.
Українська сторона в межах цього проєкту пропонує не тільки доступ до транзитних можливостей, але й перспективу зберігання газу у підземних сховищах України, що дозволяє регулювати попит серед європейських споживачів.