Унікальні атракції Сполучених Штатів: як мушельні кільця відкривають історію Південно-Атлантичного узбережжя
Дослідники виявили оригінальний метод вивчення стародавніх поселень корінних народів Східного Вудленду: археологи застосовують раковинні кільця, які мають тисячолітню історію.
Археологічні об'єкти у вигляді мушельних кілець є характерними для нижнього Південно-Атлантичного узбережжя США. Ці круглі або напівкруглі скупчення мушель, які переважно складаються з Crassostrea virginica (східна устриця), часто містять керамічні вироби, залишки тварин та інші артефакти, що свідчать про раннє життя корінних американців у цьому регіоні, повідомляє Heritage Daily.
У Фокус.Технології відкрито новий Telegram-канал! Підписуйтеся, щоб бути в курсі найактуальніших та найцікавіших новин з галузі науки!
Вважається, що ці відкладення мушель накопичувалися навколо будинків, поступово формуючи кільцеподібне нагромадження. Це, ймовірно, було результатом повсякденної діяльності та церемоніальних бенкетів, які відбувалися в цих поселеннях.
За результатами дослідження, ці локації вважаються одними з найстаріших відомих цілорічних поселень корінних народів Америки в Східному Вудленді, які мають походження приблизно 5000-3800 років тому, в епоху змінюваного узбережжя.
Археологи використовували моделі рівня моря та ізотопний аналіз, щоб визначити вік цих спільнот, і відзначили, що їхній розвиток тісно пов'язаний зі змінами рівня моря. Ці коливання впливали на продуктивність устричних рифів, які були важливим ресурсом для цих ранніх мешканців узбережжя.
Дослідження також підкреслює традиції збору молюсків, вказуючи на те, що деякі громади могли мати контроль над доступом до певних рифів, а ці практики були пов'язані з родинними зв'язками або соціальними структурами.
Учені виявили, що такий диверсифікований підхід до збору молюсків допоміг зберегти стійкість рифів, попри екологічний тиск. Також вдалося дослідити, що хоча устриці переважно збирали в холодні місяці, тоді як молюсків збирали стабільно впродовж усього року.
Це дослідження відкриває нові горизонти у розумінні складних зв’язків між первісними прибережними спільнотами та навколишнім середовищем, ілюструючи труднощі, з якими стикалися корінні народи, прагнучи досягти сталого способу життя на Південному узбережжі Атлантики.
Нещодавно Фокус повідомляв про унікальний артефакт, виявлений археологами під час розкопок давнього укріплення в Болгарії.
Ми також поділилися інформацією про знахідку поховання, що датується епохою фараона Сенусерта I, яке було виявлено археологами. Це поховання, ймовірно, належить доньці одного з давньоєгипетських чиновників.