Пентагон розробляє сценарії реагування на можливі крайні розпорядження з боку Трампа.
При цьому Міністерство оборони має обмежені можливості для запобігання зловживанням з боку нового президента, що може загрожувати військовим.
У Пентагоні відбуваються неофіційні дискусії щодо того, як Міноборони США реагуватиме у разі, коли новий президент Дональд Трамп віддасть наказ розгорнути війська на території країни чи звільнити значну частину аполітичних співробітників.
Цю інформацію повідомляє CNN, цитуючи джерела в міністерстві оборони.
Раніше Трамп, який став переможцем цьогорічних президентських виборів, висловив припущення щодо можливого використання збройних сил США для підтримки правопорядку в країні, а також для здійснення масових депортацій. Він також зазначив, що прагне заповнити федеральні установи людьми, які йому довіряють, та "очистити корумповані елементи" в системі національної безпеки. У зв'язку з цим, чиновники активно розробляють різні стратегії, готуючись до масштабної трансформації Пентагону.
"Усі ми готуємося до найгіршого розвитку подій, проте реальність полягає в тому, що наразі ми не можемо точно передбачити, як усе відбуватиметься," - зазначив один з представників Міністерства оборони США.
Обрання Трампа на пост президента спровокувало в Міністерстві оборони занепокоєння щодо можливих наслідків, якщо він видасть незаконну директиву. Це викликало додаткові побоювання, особливо якщо його призначені особи в Пентагоні не вживуть жодних заходів для протидії такому рішенню.
"Закон зобов'язує війська не підкорятися незаконним наказам. Але питання в тому, що станеться потім - чи побачимо ми відставку вищого військового керівництва? Чи вони розцінять це як відмову від своїх людей?", - зазначив інший представник оборонного відомства.
Наразі незрозуміло, кого Трамп вирішить призначити міністром оборони. Хоча на думку чиновників, новий президент та його команда намагатимуться уникнути "ворожих" стосунків з військовими, які були за часів його попередньої адміністрації. Принаймні таку думку висловив колишній військовий чиновник, який має досвід роботи в першій адміністрації Трампа.
Представники оборонного відомства також намагаються визначити цивільних службовців, які можуть постраждати, якщо Трамп відновить Список F - указ, який він вперше видав у 2020 році. Якби цей указ схвалили, то він перекласифікував би величезну кількість неполітичних, кар'єрних федеральних службовців в уряді США, аби їх було легше звільняти з роботи.
CNN відзначає, що Пентагон має обмежені можливості для попередження можливого зловживання владою з боку президента, який виконує обов'язки головнокомандувача. Юристи Міністерства оборони можуть надавати та вже надають консультації військовим лідерам щодо правомірності певних наказів. Проте реальних юридичних механізмів, які б завадили Трампу залучити американських військових до підтримки правопорядку на вулицях країни, не існує.
Відповідно до інформації, що з'явилася в ЗМІ, Майк Помпео, який раніше очолював ЦРУ і займав посаду державного секретаря під час першого терміну президентства Трампа, має шанси стати міністром оборони.