Податкова служба отримала відомості, що "працівники" OnlyFans зобов'язані сплачувати податки, - заявив Гетманцев.
За словами очільника податкового комітету Ради, доходи за платний контент на інтернет-платформі зростають, однак податки з них не сплачуються. У такому разі Державна податкова служба може самостійно донарахувати податки та оштрафувати платника.
Державна податкова служба отримала дані про доходи українців на платформі OnlyFans. З таких доходів потрібно сплатити податки, в інакшому випадку порушникам загрожує штраф, повідомляє народний депутат України від партії "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Нагадаю, що відповідно до положень ПК України платник податку, який отримує іноземні доходи, тобто доходи, отримані з джерел за межами України, за наслідками звітного податкового року зобов'язаний подати податкову декларацію, задекларувати такі суми з їх відповідним оподаткуванням. Позитивно ставлячись до будь-якого заробітку грошей, не повʼязаного з насильством, наполегливо рекомендую таким громадянам все ж таки виконати податковий обовʼязок -- задекларувати доходи та сплатити податки", -- зазначив Данило Гетманцев.
В разі несплати податків Державна податкова служба може самостійно донарахувати податки та оштрафувати платника.
"Відсутність податкової декларації, поданої у встановлений законом термін, може призвести до донарахування податку на доходи в розмірі 18% та військового збору в розмірі 1,5%. Крім того, передбачено накладення штрафу в розмірі 25% від суми. І не варто забувати про незручності, пов'язані з комунікацією з БЕБ", - зазначив депутат.
За словами Данила Гетманцева, сфера платного контенту на платформі OnlyFans громадянами України стрімко зростає, а кількість акаунтів збільшується щороку втричі. За таку діяльність отримують грошові кошти, подекуди -- у значних розмірах.
Наприклад, громадянка "С" протягом кількох років заробила більше 4 мільйонів доларів на створенні платного контенту на платформі "OnlyFans". Також, громадянка "К" отримала понад 3 мільйони доларів від цієї ж діяльності, а громадянка "Б" – близько 1,8 мільйона, -- зазначив депутат.
Нагадаємо, що на початку вересня Данило Гетманцев обговорював можливість підвищення податків у майбутньому. Він підкреслив, що з жовтня 2024 року в Україні планується реалізувати великий пакет податкових реформ. Зокрема, передбачається збільшення військового збору для фізичних осіб-підприємців з 1,5% до 5%, введення 1% військового збору для платників єдиного податку 3-ї групи, а також встановлення військового збору у розмірі 10% від мінімальної зарплати на місяць для ФОП, які платять єдиний податок 1-ї, 2-ї та 4-ї груп.
Водночас у Кабінеті Міністрів ухвалили рішення збільшувати бюджетні надходження не лише за рахунок податків, а й через економічне бронювання. Це передбачає легалізацію заробітків військовозобов'язаних, що має на меті підтримку державного бюджету.