Полярники нещодавно продемонстрували новонароджених тюленят поруч з "Вернадським".


Полярники показали фото шістьох тюленят, які народилися цього року поблизу української антарктичної станції "Академік Вернадський".

Вони уважно спостерігають за їхнім станом здоров’я, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Не так давно з'явилися на світ чотири хлопчики та дві дівчинки, які почуваються комфортно та активно розвиваються. Про це повідомив біолог 29-ї української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.

Дослідники Арктики спостерігають за здоров'ям тюленят, здійснюючи піші прогулянки чи використовуючи безпілотники.

В науково центрі поділилися першими знімками тварин. Зокрема на фото перший народжений цього року тюлень SeaBaby Світозарович, ім'я якому обирали всією країною.

На знімках можна побачити, як дітлахи насолоджуються теплом сонця на снігу, притискаючись до матерів і грайливо вертячись, немов позуючи для об'єктивів.

Тюленя SeaBaby разом із мамою перебралося на нове місце для відпочинку. Тепер тварини вилежуються на кризі у протоці між островом Вінтер, на якому народилося маля, та островом Галіндез, де розташований "Академік Вернадський", інформують полярники.

"Тепер їх можна бачити прямо з вікна станції", - кажуть учасники антарктичної експедиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Риба-химера, яка має крила та ноги: що нового виявили науковці про морську малиновку

Самка почала залишати своє маля без нагляду - через значну тріщину в кризі доросла особина отримала доступ до відкритої води, що дозволяє їй виходити на пошуки їжі в океан, повідомили в науковому центрі.

Полярники поділились, що SeaBaby ж стає зовсім самостійним і от-от теж вчитиметься плавати. Однак часом SeaBaby Світозарович разом із мамою повертаються на острів Вінтер, де перебувають ще три новонароджених разом із дорослими.

Ще одна колонія тюленів мешкає на островах Троє Поросят, тоді як інша знаходиться поблизу острова Гротто.

"Досить цікаво, що перед народженням малят самки періодично змінювали своє місце перебування. Зокрема, кілька з них постійно переміщались між Вінтером і Трьома поросятами, наче вибираючи найкраще місце для пологів," - поділилися спостереженнями в антарктичному центрі.

Related posts