Постернак: Кампанія Трампа викликає або дитячий захват, або відразу | Еспресо


Трамп -- це те, що очікує весь західний світ в найближчі десятиліття постправди і правого повороту. Без різниці, чи виграє він ці вибори в цезарівському тріумфі, чи програє із ганьбою тирана-стендапера.

Його активна передвиборча кампанія або наївно вражає, або ж викликає огиду.

Феномен Трампа намагаються збагнути вже не лише технологи та соціологи, а й психологи й філософи. Він подобається і домогосподарці, і професору університету.

На мою думку, Трамп являє собою метафоричний образ нарцисичної самоагресії суспільства, спрямованої проти власного єства.

Цей випадок ілюструє, як ексцентричний кандидат викликає у виборця відчуття задоволення від руйнування камерного та фальшивого порядку, що раніше вважався лише симуляцією. Тепер жадання великої, щирої емоційної відвертості та болючої правди стало особливо гострим.

Читайте також: Чому Трамп "змінив" свій погляд на Україну та що це означає

Я вражений, як під час мітингу у Вісконсині він охарактеризував Байдена як недостатньо розумного, а про Гарріс висловився, що вона вже з’явилася на світ у такому стані, отже, також є розумово неповноцінною. І я усвідомлюю, що це саме те, що прагне почути величезна кількість американців, які готові закрити очі на всі його кримінальні справи, зґвалтування, шахрайство та інші правопорушення.

Можна скільки завгодно ображати електорат інтелектуальною семантикою, називати його відсталим плебсом чи обивательським бидлом, який обирає казна-кого завдяки технологіям. Але голос такого "інтелектуала" дорівнює голосу такого обивателя. І обивателів більше.

А фокус у тому, що саме в напруженому моменті цей самий плебс отримує психічну сублімацію і гігантське задоволення від відчуття колективної сили над рафінованою нормою і моральним правилом, яким так роздратовано оберігається ліберальний порядок.

У такій ситуації електоральний трикстер перетворюється на електорального ідола. А для ідола обов'язково потрібен міф. Про таких особистостей починають створювати кінопроекти.

Читайте також: Трамп не належить до тих, хто охоче ділиться своїми успіхами.

Через тиждень в США виходить художній фільм "Учень" режисера Алі Аббасі, що розказує про становлення Трампа як американського бізнес-лева.

Офіційно представники штабу Трампа заявили про намір подати позов проти фільму через те, що в ньому зображена сцена зґвалтування з персонажем, що виконує роль Трампа. Проте вже запізно — інтерес до фільму вже піднято.

Переможницька свідомість, корпоративний апетит до успіху та еротична розкутість можуть спонукати до прагнення віртуально приєднатися до розкішного існування героя. І яким чином це можливо? Вірно – шляхом голосування.

Витоки

Про автора. Олег Постернак — фахівець у галузі політичних технологій, консультант з питань політики та активний учасник Асоціації професійних політичних консультантів України.

Related posts