«Необхідно стати психологом»: педагог поділився труднощами, з якими стикаються вчителі в умовах війни.
Учетелі в школах в умовах війни зіштовхуються з низкою проблем, які часто пов'язані не лише з постійними повітряними тривогами, онлайн-навчанням та організацією освітнього процесу. Іноді педагоги мають бути для школярів і психологами.
Про це сказав учитель з Києва, який викладає школярам фізику та інформатику, а також знімає разом з ними відео для TikTok, що набирають мільйони переглядів. Своєю думкою молодий педагог поділився в інтерв'ю Службі освітнього омбудсмена.
За його словами, навантаження на вчителя в умовах воєнного стану значно збільшилося.
"Настало усвідомлення, що роль вчителя виходить за межі традиційного навчання і включає в себе також функцію психолога. Наші часи дійсно непрості, а життєві шляхи дітей можуть бути дуже різними. Важливо це враховувати, щоб не завдати ще більшої шкоди, ставлячи низькі оцінки чи вказуючи на помилки," – зазначив Циганков.
За його словами, повітряні тривоги становлять значну перешкоду для навчального процесу, особливо під час офлайн-занять.
"Більша проблема - це тривоги, адже через них випадає величезна кількість уроків, які потім треба наздоганяти", - додав учитель.
Циганков раніше підкреслював, що молоді вчителі не прагнуть працювати в школах через низький рівень зарплат. Відсутність фінансової мотивації є давньою проблемою, яка виникла ще до початку війни в Україні. Окрім того, молоді педагоги часто відчувають брак підтримки та визнання з боку своїх більш досвідчених колег у навчальних закладах.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше експерт з дитячої психології та розвитку особистості Дмитро Карпачов зазначив, що батьки мають пояснити дітям, що відбувається під час повітряної тривоги. Ця розповідь обовʼязково повинна бути у позитивному ключі.