Працівники покоління Z використовують лікарняні частіше, ніж їхні попередники, і ось причини цього - Радіо Максимум.
Унікальні зображення до Дня ангела Марії 2024: листівки, вітальні картки та анімовані гіфки для святкування іменин.
Лікарняні отримали зовсім новий сенс. З появою на робочих місцях представників покоління Z, оплачувані лікарняні, що пропонуються багатьма компаніями, стали використовуватися в значно більших обсягах, ніж раніше.
Згідно з інформацією HR-платформи Gusto, що використовується більш ніж 300 тисячами компаній у США, приблизно 30% працівників взяли лікарняні протягом перших десяти місяців 2023 року. Це на 42% більше в порівнянні з 2019 роком. Про це повідомляє Fox News.
Досліджуйте також: Як спонукати себе до досягнення нових цілей: 6 корисних та значущих рекомендацій.
Середній час, витрачений на лікарняні, також зріс на 15% з 2019 року, досягаючи приблизно 15,5 години на рік.
Інша платформа управління людськими ресурсами, Dayforce, зазначила, що за той же проміжок часу кількість лікарняних зросла на 55%, спираючись на активність своїх користувачів.
Серед працівників з "білими комірцями" система Dayforce відзначила збільшення кількості лікарняних на 42% з 2019 року. Як свідчать дані Gusto, найбільше до цих пільг звертаються співробітники у віковій категорії від 25 до 34 років.
"Згідно з інформацією компанії Gusto, молоде покоління все частіше використовує відгули на роботі, щоб відновитися після хвороб та відпочити. Це свідчить про зміни у ставленні працівників до відгулів, які вони сприймають як спосіб захисту власного здоров'я."
Джейк Канулл, регіональний директор Інституту провідних роботодавців у Нью-Йорку, прокоментував ці відомості у своєму зверненні, надісланому Fox News Digital.
У новому дослідженні Top Employers виявив, що незалежно від віку, "лікарняні дні заохочуються роботодавцями для профілактики та відновлення після хвороби", - сказав Канулл.
Багато компаній з високим рівнем залученості співробітників створили ініціативи з підвищення обізнаності про психічне та емоційне здоров'я, зазначила експерт.
Ці ж підприємства на 14% частіше відмовляють працівникам у можливості працювати понаднормово і на 9% частіше стимулюють їх робити перерви для зменшення стресу протягом робочого часу, зазначила Канулл.
За його висловлюванням, представники покоління Z не так охоче обирають незалежні та автономні робочі середовища, оскільки для них важливі людські взаємодії та спільна робота.
Зазвичай вони надають перевагу більш безпечним і здоровим умовам праці, а не шансам на кар'єрне зростання та професійний розвиток.
- говорить він.
Наймолодші працівники США акцентують увагу на своєму добробуті, підкреслив він, і виявляють значну орієнтацію на соціальні цінності.
"Вони намагаються не заражати своїх колег, залишаючись вдома. Як правило, вони надають перевагу безпечнішим і здоровішим робочим місцям, а не можливостям зростання і розвитку", - сказав Канулл в інтерв'ю Fox News Digital.
Доктор Марк Сігел, старший медичний аналітик Fox News і клінічний професор медицини Нью-Йоркського університету Лангоне, сказав Fox News Digital, що "було б добре" думати, що додаткове використання лікарняних днів пов'язане з тим, що люди стали більш свідомими щодо поширення інфекції після пандемії.
Але я не вірю, що це так, - сказав він. - Якщо вже на те пішло, то втома після COVID-19 призвела до того, що люди стали менше дотримуватися запобіжних заходів, в тому числі і щодо COVID, який зараз знову широко поширюється.
Покоління Z виявляє більшу увагу до гармонії між роботою та особистим життям / Фото DC Studio
Лікар висловив думку, що зростання кількості лікарняних днів, ймовірно, пов'язане з професійним вигоранням, нестачею винагородження та низьким рівнем відданості кар'єрі, особливо серед молоді.
"Люди більш схильні грати з системою або вимагати дні психічного здоров'я через зростаючу тривогу і депресію в нашому суспільстві", - теоретизує Сігел.
Деякі особи усвідомлюють потребу знайти гармонію між професійними обов'язками та особистим відпочинком.
Доктор Кайл Елліотт, кар'єрний консультант із Каліфорнії, підтвердив, що представники покоління Z ставлять на перше місце гармонію між професійною діяльністю та особистим життям.
"Легше взяти лікарняний, коли ви знаходите сенс і мету поза роботою та кар'єрою", - сказав Елліотт в інтерв'ю Fox News Digital.
На думку фахівця, представники покоління Z зрозуміли, що дні лікарняного не обмежуються лише фізичними недугами.
"Вони також можуть бути використані для подолання стресу або вигорання - і вам не потрібно надавати роботодавцю детальну причину, чому ви використовуєте свій лікарняний", - сказала Елліотт.
Шістдесят два відсотки респондентів з покоління Z висловили готовність прийняти меншу зарплату за рахунок покращення балансу між професійними обов'язками та особистим життям.
Представники покоління Z показують, що іноді корисно взяти вихідні на день-два, коли ви відчуваєте себе емоційно виснаженими або втомленими. Це може принести довгострокові переваги, адже швидке відновлення допоможе покращити загальний стан.
Це цікаво: Досягаємо поставлених цілей з допомогою цих позитивних думок
Елліотт висловив думку, що молоді американські працівники усвідомлюють, що життя – це не лише про роботу, і що "робота не має сенсу, якщо ти не відчуваєш себе добре".