Державне фінансування партії "Голос" було зупинено, повідомляє НАЗК.
Верховний Суд підтвердив законність постанови НАЗК про зупинку державного фінансування політичної партії "Голос".
За інформацією Укрінформу, цю новину озвучила пресслужба Національного агентства з питань боротьби з корупцією.
"Сьогодні, 11 жовтня 2024 року, Касаційний адміністративний суд (у складі Верховного Суду, - ред.) виніс постанову у справі № 855/3/24, якою підтвердив правомірність рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо припинення державного фінансування політичної партії "Голос". Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає. Це означає, що політична партія у цьому скликанні більше не отримає коштів державного фінансування на здійснення статутної діяльності", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що до кінця цього року партія мала б отримати понад 57 млн грн (за два квартали).
У відомстві нагадують, що в червні 2024 року НАЗК припинило фінансування політичної партії "Голос" через недостовірні відомості у звітах на майже 5 млн грн.
"Зокрема, Агентство повідомило про виявлення ряду істотних порушень у фінансових звітах політичної партії "Голос" щодо майна, доходів та фінансових зобов'язань за третій та четвертий квартали 2020 року."
Згідно з даними НАЗК, політична партія "Голос" у двох квартальних звітах за 2020 рік надала неправдиву інформацію, яка стосується суми в 4 млн 726 тис. 500 грн. Ця ситуація може стати підставою для зупинки державного фінансування діяльності партії.
"Відповідно до закону "Про політичні партії", повторне вчинення порушення, що полягає у поданні до НАЗК звіту, який містить недостовірні відомості про витрати політичної партії на суму понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2020 - 94 460 грн) є підставою для ухвалення рішення про припинення державного фінансування партії (наказ № 167/24 від 25 червня 2024 року)", - пояснили в Нацагентстві.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, в даний час в рамках розслідування НАЗК знаходяться 13 справ, які стосуються можливих ознак кримінальних правопорушень, пов’язаних з центральними та регіональними відділеннями парламентських партій.