Ракета Безоса, нарешті, завершена після тривалих затримок.


Нещодавно компанія поділилася фотографією важкої ракети-носія на своєму об'єкті у Флориді, на якій перша і друга ступені New Glenn вперше з'єднані разом. З'єднання двох ступенів ракети тривало довгий час, але Blue Origin нарешті досягла серйозного прогресу у створенні ракети-носія New Glenn.

Дебютний політ New Glenn запланований на листопад зі стартового комплексу 36 на мисі Канаверал, штат Флорида, хоча точна дата ще не визначена. Для своєї першої місії New Glenn буде нести технологію Blue Ring компанії Blue Origin, орбітальну платформу, призначену для підтримки роботи космічних апаратів, в якості основного корисного вантажу. Запуск Blue Ring відбудеться в рамках місії DarkSky-1 (DS-1), спонсором якої є підрозділ оборонних інновацій Пентагону.

Спочатку ракета була задумана для запуску двох зондів, які досліджують прискорення та динаміку плазми в рамках місії NASA (EscaPADE) в жовтні. Однак, космічне агентство ухвалило рішення зупинити підготовку до старту приблизно за місяць до запланованої дати через занепокоєння, що перший політ ракети може бути затриманий.

Компанія Blue Origin працювала над ракетою New Glenn протягом понад десяти років, і спочатку її перший запуск був запланований на 2020 рік. За цей час важка ракета-носій зазнала кількох затримок, переважно через складнощі в розробці її двигунів. New Glenn оснащена сімома двигунами BE-4, створеними Blue Origin, які вимагали тривалих тестувань та вдосконалення.

На початку цього року ракета підтвердила свою готовність до запуску після успішного завершення ряду тестів, в результаті чого компанія Blue Origin отримала контракт від NASA на місію EscaPADE, що стане першим польотом її ракети. Однак з наближенням дати запуску NASA вирішило скасувати дебютний політ New Glenn, і тепер ракета виконуватиме доставку Blue Ring.

Маючи висоту близько 320 футів (98 метрів), New Glenn здатна підняти 45 тонн на низьку навколоземну орбіту і 13 тонн на геостаціонарну орбіту. Ракета має багаторазовий перший ступінь, розрахований на 25 місій.

Тепер, коли ракета New Glenn зібрана, наступним етапом стане статичне випробування всього комплексу в умовах гарячого вогню, під час якого всі її двигуни будуть активовані на кілька секунд. Раніше, у вересні, компанія Blue Origin виконала тестування другого ступеня ракети, яке тривало 15 секунд. "Основною метою цього випробування було оцінити взаємодію між підсистемами другого ступеня, двома двигунами BE-3U та наземними системами управління", - зазначається у повідомленні Blue Origin.

Blue Origin використовує ракету New Shepard для виведення платних клієнтів у суборбітальний простір, в очікуванні на довгоочікуваний старт New Glenn. Ця ракета стане вагомим доповненням до престижного клубу важких ракет-носіїв, які регулярно виконують польоти в космос.

Related posts