В Україні вперше реабілітаційний госпіталь для військовослужбовців здобув статус Центру реінтеграції.
Центр реінтеграції являє собою унікальний заклад, що пропонує широкий спектр медичних, реабілітаційних та психологічних послуг для підтримки осіб, які потребують допомоги.
Реабілітаційний госпіталь в Центральному регіоні України отримав статус Центру реінтеграції для військовослужбовців, звільнених з полону. Заклад розпочав працювати зі звільненими з полону військовослужбовцями з кінця серпня цього року. Медзаклад вже надає медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу українським воїнам після повернення з полону. Відповідний статус заклад отримав наказом Міністерства оборони.
Цю інформацію оприлюднив міністр оборони Рустем Умєров на своїй Facebook-сторінці.
Центр реінтеграції -- це спеціалізований комплекс, який надає всі послуги в одному місці: медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу, а також там здійснюються реінтеграційні заходи та допомога в отриманні довідок та відновленні документів. Наразі він розрахований на 100 місць з можливістю розширення до 200 і більше за рахунок реабілітаційних ліжок.
Ми також вже отримали перші пропозиції та побажання від військовослужбовців і медичного персоналу. Усі вони будуть враховані Департаментом охорони здоров'я Міноборони", - написав Умєров..
"Ми маємо чітко визначити весь шлях військовослужбовця після звільнення з полону -- від першого медичного огляду до повного курсу реабілітації в Центрі й подальшого психологічного відновлення, в тому числі після звільнення з військової служби. Зараз ми працюємо над створенням цільової моделі з конкретними термінами та послідовністю всіх необхідних заходів для медичної допомоги, реабілітації, психологічної допомоги", -- наголосила начальниця Департаменту охорони здоров'я Міноборони Оксана Сухорукова під час відвідин Центру міжвідомчою комісією.
Вона зазначила, що нова постанова сприятиме організації процесу реінтеграції та надасть військовим, які повернулися з полону, можливість отримувати всі необхідні медичні, реабілітаційні та психологічні послуги в єдиному центрі.
З метою забезпечення необхідних медичних оглядів та підтримки до процесу залучаються також цивільні медичні установи, зазначила пресслужба Міністерства оборони на своєму офіційному веб-ресурсі.
Нагадуємо, що українці, які були звільнені з полону, а також родини тих, хто залишився в полоні, мають можливість отримати фінансову підтримку. При Міністерстві реінтеграції функціонує Комісія, яка займається встановленням фактів позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Ця Комісія визначає, чи перебували в полоні військові та цивільні особи, включаючи тих, хто вже повернувся додому. У її складі працюють представники державних структур та відповідних громадських організацій. Після підтвердження факту позбавлення особистої свободи, Міністерство реінтеграції надає одноразову фінансову допомогу в розмірі 100 000 гривень особам, які були звільнені з полону.
У відомстві зазначили, що щороку колишні полонені або їхні родичі, які досі знаходяться в полоні, отримують фінансову підтримку у сумі 100 000 гривень за кожен рік, проведений у captivity.