Існує два варіанти для оскарження рішення ВЛК: які дії може вжити чоловік?


Як виконати це військовозобов'язаному?

В Україні представники чоловічої статі зобов'язані проходити медико-військову комісію, яка визначає їхню готовність до служби в армії. У випадку, якщо особа не погоджується з рішенням комісії, вона має право на оскарження цього висновку.

Існує два способи оскарження – один з них передбачає досудове розглядання, а інший – звернення до суду. Цю інформацію оприлюднила платформа Міноборони "Турбота".

Після розгляду скарги чоловіка можуть направити на повторний або контрольний медичний огляд у військово-лікарську комісію (ВЛК). Йому повинні надати новий висновок щодо його стану здоров'я. Якщо результати регіональної ВЛК не влаштовують чоловіка, він має право оскаржити їх у Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК). Якщо ж і цей висновок його не задовольнить, чоловік може звернутись до суду для подальшого розгляду справи.

Цей процес здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, і оскарження рішень ВЛК можливе тільки в межах медичних критеріїв. Суд не має повноважень розглядати ці питання. Його компетенція обмежується перевіркою законності ухвалення рішень ВЛК та дотриманням встановлених процедур.

Нагадаємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про терміни дії висновку ВЛК та коли виникає необхідність у його повторному проходженні.

Related posts