За словами експерта, Росія зміцнила свої позиції в Африці, використовуючи військові перевороти.


Безпринципна торгівля озброєннями створила численні перспективи для Москви.

Посилення впливу Росії в Африці стало можливим завдяки військовим переворотам у країнах, таких як Габон, Нігер, Буркіна-Фасо, Судан, Гвінея, Чад та Малі. У цих державах, де хунти прагнули визнання та підтримки, вони готові були виконати будь-які вимоги РФ в обмін на військову допомогу. Про це йдеться у статті "Ще один фронт Росії" оглядача міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка.

Аналітик вказує на те, що, незважаючи на те, що хунти компенсують присутність російських найманців, надаючи доступ до природних ресурсів, підтримка Росії нових авторитарних урядів також підвищує її вплив.

"Сьогодні Москва не має багато можливостей для співпраці з африканськими країнами. Раніше основним способом посилення російської присутності в Африці було не постачання продуктів харчування та добрив, а реалізація зброї та надання безпекових послуг. Спершу це здійснювалося через ПВК 'Вагнер', пов'язану з Пригожиним, а тепер – через 'Африканський корпус', що підпорядкований Міністерству оборони Росії", - зазначає Кравченко у своїй статті.

Російська зброя постачається до африканських держав через державну фірму "Рособоронекспорт". У період з 2018 по 2022 роки 40% всього озброєння, яке реалізовувалося в Африці, походило з Росії. При цьому Москву не турбували етичні аспекти використання цієї зброї – її цікавили виключно комерційні вигоди.

Зміцнення впливу Росії в Африці відбувається на фоні зниження уваги з боку США та Європейських країн. Політична нестабільність, збройні конфлікти, корупційні схеми, проблеми з транспортною інфраструктурою та недостатня кваліфікація робочої сили не сприяли залученню інвестицій у цей регіон.

"Наразі немає передумов до того, що в майбутньому Захід зміцнить політичні позиції в Африці. ... Малоймовірно, що адміністрація Трампа вестиме агресивну політику в Африці. ... Оцю геополітичну порожнечу, залишену Заходом, і заповнюють Росія та Китай, яких не лякають ризики й загрози", - зазначає експерт.

Він зазначає, що в даний час як Сполучені Штати, так і Європейський Союз надають більше уваги китайській активності в Африці, ніж російській, що відкриває Москві можливості для розширення свого впливу.

Related posts