RT продемонструвала світові реалії сучасної Росії: огляд пропагандистських матеріалів за 2 жовтня 2024 року.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 2 жовтня 2024 року.
Унікальна версія: Первісний матеріал доступний на веб-ресурсі "Центру стратегічних комунікацій" за цим посиланням.
Чим більше українців страждають, тим менш переконливими стають російські брехні.
Z-пабліки також часто, хоча й тихіше, стверджують, що "розстріл полонених - це справа ЗСУ. Росіяни цим не займаються. Якщо є можливість врятувати когось, то врятують".
Чому вони так наполегливо це відстоюють? В основному, щоб зняти з себе будь-яку відповідальність. Проте це безрезультатно. У жовтні вже підтвердили інформацію про страти українців поблизу сіл Миколаївка та Сухий Яр у Покровському районі. Перед цим:
Можна згадати й про інші гучні страти - в Оленівці та Олександра Мацієвського, від яких також відхрещувалася російська пропаганда. І ось нова, жовтнева страта, яку називають наймасовішою.
Проте, на відміну від попередніх злочинів, росіяни коментують її вже напівголосно. І це зрозуміло - чим гучніші страти, тим тихіше вони про це брешуть. Бо приховати вбивства неможливо. Страта як метод терору залишається на озброєнні російської армії - і всі про це знають.
Як Путін не просто відмовляється, а й знищує "своїх братів і сестер".
Не так давно Путін виступив перед громадянами Росії з нагоди так званого дня "возз'єднання ДНР, ЛНР, а також Херсонської та Запорізької областей з Росією". Він заявив, що Росія "ніколи не залишить своїх братів і сестер без підтримки".
НАСПРАВДІ, він не кидає, а вбиває. І статистика доводить цю страшну правду. "З огляду на 589 убитих і 2685 поранених серед мирного населення, кількість жертв збільшилася на 45% порівняно з попередніми трьома місяцями", - заявили в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини на брифінгу щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 1 червня до 31 серпня 2024 року.
В Організації Об'єднаних Націй підкреслюють, що у вересні ця ситуація, на жаль, залишилася незмінною: "Напади на міста по всій Україні, зокрема на Суми, Харків та Запоріжжя, призвели до пошкодження та руйнування цивільної власності та інфраструктури, включаючи школи, лікарні та навіть притулки для літніх людей".
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ЦИМ: Питання катувань українців потрапило під увагу ООН.
Даніель Белл, керівник місії ООН з моніторингу прав людини в Україні, повідомила, що їх команда провела опитування 174 військовослужбовців, які пережили російський полон. У ході інтерв’ю вони ділилися страшними свідченнями про жорстокі побиття, електрошок, удушення, довготривалі стресові пози, позбавлення сну, укуси собак, імітацію страти, сенсорну депривацію, погрози, принизливе поводження та випадки сексуального насильства.
Вербування ув’язнених до збройних сил Росії стало офіційно законним.
2 жовтня президент Путін підписав новий закон, що дозволяє звільняти від кримінальної відповідальності осіб, якщо вони укладуть контракт з Міністерством оборони Російської Федерації або будуть мобілізовані.
Під час виконання військової служби кримінальні провадження для таких осіб будуть призупинені, а запобіжні заходи скасовані. Це також стосується тих, хто вчинив правопорушення в період служби під час мобілізації, воєнного стану чи під час війни.
Раніше в Російській Федерації законодавство забороняло укладати військові контракти з особами, звинуваченими у злочинах, якщо їх справи вже передали до суду. Лише ті, хто перебував під слідством, але чиї справи ще не дійшли до суду, або вже отримали вирок, мали можливість уникнути покарання, вирушивши на фронт. Тепер, однак, Путін вирішив виправити цю "нестиковку".
Нагадаємо, залучати ув'язнених до участі у війні проти України першим почав ще 2022 року засновник ПВК "Вагнер" Пригожин. Згодом у підрозділ "Шторм Z" зеків почало вербувати безпосередньо МО РФ, але робилося це без зайвого розголосу. Тепер ця практика стала цілком легальною. Практично всі, хто потрапив до каральної системи РФ, можуть вирушити на фронт "змити свій злочин кров'ю" - звісно ж, українською.
До речі, "СВО" стала лазівкою й для російських чиновників, які прагнуть уникнути покарання. Як з'ясувало видання "Вот Так", щонайменше 21 російський посадовець спробував потрапити на війну за останній рік. 10 із них зробили це після того, як на них завели кримінальну справу, семеро - після вироку, а четверо - ще до пред'явлення звинувачень. На війну зрештою (або кудись поруч з нею) потрапили 14 осіб. 12 з них звинувачували в отриманні хабаря. Двох - у вбивстві.
Це колишній очільник кримінального розшуку Кизила Орлан Сариг-Донгак (загинув на війні) і ексдепутат міськдуми Єкатеринбурга Олег Кинєв. Двоє чиновників опинилися в Україні до пред'явлення звинувачень і були заарештовані вже пізніше: колишній мер Сочі Олексій Копайгородський і міністр транспорту Свердловської області Василь Старков. Ще три чиновники попросили відправити їх на війну, але поки що чекають на рішення. Серед них, навіть, колишня глава так званого міністерства культури окупованого Криму Віра Новосельська, засуджена за хабар.
Читайте також: "Зеки" не стануть рятівниками для "СВО"
До речі, про жінок. Наприкінці вересня стало відомо про перший випадок загибелі жінки на війні - 37-річної Олени Пімоненкової, яка була завербована з колонії. Вона виконувала обов'язки санітарки в штурмовому взводі в Україні, проте загинула в Бєлгородській області. В Олени було шість судимостей. Вперше її засудили у 23 роки за напад на людину з ножем, а згодом - за викрадення автомобілів, грабежі та погрози вбивством. Ось така була життєва історія "героя" цієї війни.
RT пропонує інформаційні ескорт-послуги для правоохоронців.
2 жовтня путінська каральна система почала жорстко переслідувати навіть тих, хто погодився грати за її правилами, перебуваючи в статусі "іноагента". До відомого і, мабуть, останнього опозиціонера, що й досі залишається в Росії, Льва Шлосберга прийшли з обшуком.
Шлосберг протягом тривалого часу користувався популярністю як депутат Псковських законодавчих зборів. У 2021 році його усунули від участі у виборах та позбавили можливості балотуватися, нібито через зв'язки з "екстремістською організацією".
Він засудив російське вторгнення в Україну. "Наша країна зараз перебуває в небезпечному стані: у неї немає майбутнього. Путін - радянська людина. Це велика трагедія для країни", - вказував політик. І ось з такими поглядами, він все одно намагався щось робити в "правовому" полі РФ.
Власне, ця оповідь більше стосується RT, ніж Шлосберга. Адже те, що обшук проходив під наглядом журналістів, яскраво демонструє серйозність намірів режиму щодо нього.
2 жовтня RT оприлюднив відповідне відео, зняте "журналістами" на замовлення силових органів. Годі казати, наскільки така практика виглядає сумнівно з точки зору етики і захисту прав людини.
Проте, як можна помітити, пропагандисти RT вже не намагаються приховувати своє справжнє призначення — вони виступають інформаційним супроводом для путінських силовиків. Це наочно демонструє всьому світу, якою насправді є сучасна Росія.