Румунія посилює свої закупівлі боєприпасів у відповідь на вторгнення російських безпілотників на свою територію.
Також в Румунії закликали НАТО відреагувати на нещодавні випадки з падінням БпЛА на території країни.
Румунія вживає стратегічних заходів для посилення своєї оборони у світлі триваючого конфлікту між Росією та Україною. Країна прискорює процес закупівлі боєприпасів і закликає НАТО реагувати на вторгнення РФ у свій повітряний простір. Вища рада національної безпеки Румунії повідомила, що агресивні дії Росії в регіоні змусили державу переосмислити та адаптувати свої військові закупівлі для підвищення обороноздатності, як зазначає Euractiv.
Члени Ради також розглянули План розвитку румунських збройних сил на період 2025-2034 років. Відповідні органи підкреслили важливість для країни нарощувати свій внутрішній промисловий потенціал у виробництві сучасної військової техніки. Це потрібно не лише для забезпечення збройних сил у мирний час, але й для підтримки в належному стані наявного обладнання, захисту критично важливих інтересів у сфері безпеки та забезпечення стабільності ланцюгів постачання.
У парламенті підкреслили важливість "створення та вдосконалення нового устаткування, спрямованого на зміцнення військових можливостей у періоди криз чи під час конфліктів".
Додатково на зустрічі обговорили останні інциденти агресії з боку Російської Федерації, зокрема нещодавні ескалації, які вважаються "явними порушеннями міжнародних норм".
"Було оцінено їхній вплив на регіональну безпеку в Чорному морі, що має значні наслідки як для Європи, так і для євроатлантичного регіону. Були обговорені додаткові заходи стримування і контрзаходи для реалізації на національному рівні і за підтримки союзників по НАТО", - йдеться в заяві.
Згідно з повідомленнями Business Insider, це засідання відбулося під час заклику міністра оборони Румунії Анджела Тилвара до НАТО щодо необхідності "рішучої та скоординованої" реакції на вторгнення російських ракет і безпілотників у повітряний простір Румунії.
"Країни В9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет в повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості на східному фланзі НАТО. Саме тому необхідна потужна, скоординована відповідь на рівні Альянсу, а також якнайшвидше запровадження ротаційної моделі протиповітряної оборони і інтегрованої протиракетної оборони", - наголосив він.
У публікації було зазначено, що Бухарестська дев'ятка, або ж група B9, була сформована у відповідь на анексію Криму Росією в 2014 році. До складу цієї групи входять такі країни, як Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія та Словаччина.
Як повідомляло агентство УНІАН, на початку вересня в Румунії виявили залишки російського безпілотника. Вказується, що російські війська здійснили атаки на цивільні об'єкти та портову інфраструктуру України, внаслідок чого уламки ворожого БпЛА були знайдені на території сусідньої країни.
Водночас колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко пояснив, чому Польща та Румунія не збивають російські БпЛА. За його словами, причина в тому, що Путін розуміє лише мову сили, проте Захід не може її продемонструвати.