Збереження життів: чому важливо підтримувати медичних працівників, які виконують свої обов'язки як на передовій, так і в тилу.


З початком повномасштабної війни в Україні виникло безліч благодійних організацій, фандрейзингових платформ та волонтерських ініціатив, які активно збирають кошти на потреби збройних сил, забезпечуючи їх сучасною технікою та озброєнням. Українці продемонстрували світу, що для них немає нічого неможливого, особливо коли мова йде про підтримку своєї армії, яка веде боротьбу з окупантом. Хоча благодійна діяльність має величезні масштаби, основна увага зазвичай зосереджена на підтримці передової. Відтак, збір коштів на інші необхідні потреби, зокрема медичну допомогу, стає все більш складним. Проте підтримка медичних працівників, які працюють як на фронті, так і в тилу, є надзвичайно важливою. Лікарні, розташовані в прифронтовій зоні, також виконують критично важливу роль, надаючи термінову допомогу пораненим. А підтримка медичних підрозділів, які працюють безпосередньо в зоні бойових дій, є життєво необхідною для збереження життів і надання необхідної допомоги пораненим військовим.

Військові медики, в свою чергу, мають нагальну потребу в сучасних медичних приладах, тактичному оснащенні та матеріалах для забезпечення ефективного порятунку життя та надання допомоги пораненим.

Ми розповімо про фонди, які підтримують медиків в тилу та на фронті.

Засновники: цей фонд був створений у 2014 році командою українців, які проживали в США, разом із кількома волонтерськими проектами в Україні.

Сфери підтримки: нинішні ініціативи акцентують увагу на наданні першої допомоги, організації евакуації та медичній реабілітації для людей, які постраждали від війни в Україні.

Про фонд: протягом свого існування фонд здобув неповторний досвід у постачанні засобів тактичної медицини та підтримки при серйозних травмах. Завдяки цьому досвіду ми точно розуміємо, які саме ресурси необхідні лікарям на передовій для збереження цінних життів.

З початком масштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року фонд зосередив свої зусилля на терміновій доставці життєво важливих медичних товарів для захисників країни та цивільного населення. Було налагоджено ефективну систему постачання та логістики з США та Європи до України, що дозволило безкоштовно розподіляти медичні засоби серед людей по всій території країни.

З 24 лютого 2022 року фонд отримав 9 мільйонів доларів у вигляді донатів від приватних осіб, підприємств та некомерційних організацій з різних куточків планети.

Засновники: цей підрозділ у 2014 році створила 18-річна медикиня-доброволиця Яна Зінкевич.

Напрямки допомоги: найбільший український медичний добровольчий підрозділ, який за 10 років свого існування евакуював вже понад 25 тисяч осіб з фронту. Організація не отримує підтримки від держави, а добровольці надають першу медичну допомогу нашим бійцям безпосередньо на лінії зіткнення. На постійній основі волонтери організації проводять медико-тактичні тренування. Причому роблять це з початку російсько-української війни. А головний здобуток організації -- це тисячі врятованих життів.

У своїх соцмережах Зінкевич регулярно постить інформацію про збори на потреби підрозділу й закликає українців донатити.

"Мій шлях на війну розпочався дуже давно. Коли осмислюю це зараз, то стає навіть трохи дивно, адже я присвятила боротьбі третину життя у вільній державі. Сьогодні я розумію, що свобода дуже дорого коштує, і сили, які ми залучили до виконання нашої місії, є дуже потужними", -- розповідала Яна.

Ознайомтесь також з матеріалом: "Волонтери та військове керівництво медичних сил, здається, забрали життя більше людей у Полтаві, ніж ми змогли врятувати": жахлива реальність медика "Госпітальєрів".

Засновники: створений у 2012 році сім'єю Єрмолаєвих.

Напрямки допомоги: адресна допомога дітям зі складними діагнозами, закупівля й передача відділенням дитячих лікарень обладнання, витратних матеріалів і медикаментів, допомога лікарням прифронтових областей, Збройним силам України, підтримка медичних підрозділів військових, допомога внутрішньо переміщеним особам, допомога постраждалим внаслідок влучення російської ракети.

Про фонд: за період свого існування Kiddo підтримав важкохворих дітей та медичні установи, надавши їм фінансову допомогу в розмірі 1 000 000 доларів.

У 2019 році фонд активно долучився до боротьби з пандемією COVID-19, забезпечуючи дитячі та інфекційні лікарні необхідними матеріалами та медикаментами.

З початком повномасштабного вторгнення фонд продовжив підтримку дитячих лікарень. Kiddo надає регулярну щомісячну допомогу дитячим лікарням Дніпра та підтримує лікарні прифронтових областей, а саме: в рамках проєкту допомоги ВАК-апаратами для поранень була надана допомога в розмірі 66 000 $, а також фонд допоміг із закупівлею медичного обладнання на суму 100 000 $. Окрім цього, фонд активно допомагає внутрішньо переміщеним особам у Дніпрі.

Однією з ключових сфер роботи фонду в даний момент є підтримка медичних підрозділів Збройних сил, що охоплює придбання тактичного медичного обладнання та необхідних медикаментів.

Фонд надав підтримку в придбанні холодильників, ковдр, інфузоматів, електрокардіографів, стерилізаторів, рентгенівських апаратів та стоматологічного обладнання. Для потреб тактичної медицини було закуплено турнікети, бандажі, ножиці, оклюзійні пов'язки, гемостатичні бинти та спеціальні підсумки.

Крім того, гуманітарна допомога у вигляді медичних витратних матеріалів склала 250 тонн, що є еквівалентом приблизно 1 250 000 доларів.

Слід підкреслити, що у січні 2023 року, після ракетного удару, який стався 14.01.2023 по будинку на вулиці Набережна Перемоги, 118 у Дніпрі, фонд родини Єрмолаєвих Kiddo був обраний як організація, що займається підтримкою постраждалих від цього інциденту.

Нагадуємо, що внаслідок ракетного обстрілу було зруйновано під'їзд житлового багатоквартирного будинку, що призвело до загибелі 46 осіб, серед яких шість дітей, а також до травмування 79 людей.

Загальна сума допомоги, наданої постраждалим та особам, які втратили своє майно, досягла 103 062 999,42 гривні (близько $2,7 млн). Ці кошти були зібрані Монобанком, який довірив Ганні Єрмолаєвій та фонду Kiddo організацію прозорого і справедливого розподілу, спираючись на хорошу репутацію та ефективність фонду.

Засновники: створений 30 липня 2020 року українським підприємцем і меценатом Денисом Парамоновим.

Сфери надання допомоги: підтримка медичних установ, розвиток дитячого спорту та популяризація здорового способу життя, сприяння культурі та науковим дослідженням, охорона й популяризація історичної та культурної спадщини, підтримка соціально вразливих груп населення, а також підтримка українців, які проживають за межами країни.

Про фонд: даний фонд, зокрема, впроваджує ініціативу під назвою "#Здорові", яка має на меті забезпечення медичних установ сучасними пристроями та матеріалами. Це є суттєвим аспектом прогресу в сфері охорони здоров'я.

На сторінці фонду вказано, що в рамках проєкту "Здорові" дороговартісне та надсучасне обладнання, а також різноманітне оснащення отримали вже понад 650 медичних закладів майже з усіх областей України.

Наприклад, Миколаївській обласній стоматологічній поліклініці дуже необхідний був діагностичний мікроскоп, але придбати його за власні кошти медзаклад був не в змозі. Тому фонд подарував цей прилад вартістю 500 тис. грн для цієї поліклініки. Така ж вартість була спеціальної системи моніторингу за пацієнтами, що подарована фондом Науково-практичному медичному центру дитячої кардіології та кардіохірургії у Києві.

"Дуже багато власних коштів на обладнання для медзакладів витрачає засновник благодійного фонду Денис Парамонов, проводяться акції від меценатської організації такі, як "Tesla за донат" чи "Задонатив на лікарні -- їздиш на Бентлі", також залучаємо партнерів. Робимо все можливе, щоб лікарні країни відповідали найвищим стандартам, ставали набагато кращими задля порятунку українців", -- йдеться на сторінці фонду Дениса Парамонова.

Раніше "ФАКТИ" повідомляли про те, як медики врятовують життя військових завдяки апаратурі, яку забезпечив Фонд Дениса Парамонова спільно з БФ молодіжної ініціативи "Надія".

Related posts