Швеція не підтримала 13 проектів вітрової енергетики через потенційні загрози безпеці з боку Росії.
Шведська влада відмовилася від 13 офшорних вітрових електростанцій у Балтійському морі, оскільки існує занепокоєння щодо їхнього впливу на здатність держави забезпечити власну безпеку від можливих агресій з боку Росії.
Цю інформацію надає Bloomberg.
Морські вітрові електростанції можуть перешкоджати діяльності підводних човнів і затримати здатність реагувати на будь-які ракети, що наближаються, заявив міністр оборони Пал Йонсон. За його словами, ситуація з безпекою в Балтійському морі є "надзвичайно чутливою".
Тривога Швеції щодо російської агресії зросла після початку масштабного конфлікту в Україні, що стало рушійною силою для скандинавської держави в її рішенні вступити до Організації Північноатлантичного договору разом із Фінляндією, яка є її сусідкою.
Швеції потрібно буде майже удвічі збільшити виробництво електроенергії в найближчі десятиліття, аби задовольнити зростаючі потреби в електрифікації економіки. Проте, як зазначив Йонсон, безпека країни залишається пріоритетом, і "потреби Збройних сил мають бути враховані при ухваленні будь-яких рішень".
Відхилені проекти мали б загальну потужність близько 140 терават-годин, що майже відповідає поточним потребам країни. Хоча всі вони не були б побудовані, це величезний удар по майбутньому енергопостачанню країни.
Проте, за інформацією Йонсона, реалізація подібних проектів сповільнить здатність Швеції реагувати на можливі атаки.
"Система раннього попередження є критично важливою для захисту від балістичних і крилатих ракет, - зазначив Йонсон. - Це також необхідно для забезпечення можливості населенню знайти безпечне місце під час можливого нападу на Швецію."