Столтенберг поділився своїми найбільшими жалями, які виникли у нього під час перебування на посаді генерального секретаря НАТО.
В кінці вересня Єнс Столтенберг передав свої обов'язки Марку Рютте, завершивши свою діяльність на цій посаді.
На думку колишнього генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, західні країни мали надати Україні більше військової підтримки ще до початку російського вторгнення, а особливо в момент, коли атаки вже стартували. Ці висловлювання він зробив в інтерв'ю для Financial Times.
За його словами, з моменту початку російської агресії в Україні, він змушений був займатися трьома важливими напрямками: наданням підтримки Україні, інформуванням західної аудиторії про небезпеку, яку становить Володимир Путін, та запобіганням ядерному конфлікту між НАТО і Росією. Як зазначає FT, останнє, очевидно, створювало перешкоди для виконання перших двох завдань.
"Якщо є щось, про що я в певному сенсі шкодую і бачу набагато чіткіше, так це те, що ми повинні були надати Україні набагато більше військової підтримки набагато раніше. Я думаю, ми всі повинні визнати, що ми повинні були дати їм більше зброї перед вторгненням. І ми повинні були дати їм більш досконалу зброю, швидше, після вторгнення. Я визнаю свою частину відповідальності", - зізнався Столтенберг.
За його словами, відправка летальної зброї в Україну була предметом напруженої дискусії. Більшість членів НАТО були проти передачі Україні такої зброї перед вторгненням через те, що "дуже боялися наслідків", розповів Столтенберг.
"Я гордий за те, що ми досягли, але було б чудово, якби ці дії розпочалися раніше. Це могло б, можливо, навіть запобігти агресії або, принаймні, суттєво ускладнити [Росії] реалізацію її планів", - зазначив екс-генсек НАТО.
Протягом усього часу повномасштабного конфлікту в Україні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, принаймні за своїми висловлюваннями, демонстрував одну з найпослідовніших позицій на підтримку активної допомоги.
Як писав УНІАН, він зокрема наголошував, що удари вглиб Росії по військових базах, артилерії, ракетних установках і аеродромах є законним правом України в межах оборони від російської агресії.
Столтенберг також підкреслював, що війна в Україні завершиться швидше, якщо країна отримає більше військової допомоги.