Поміркованість українських партнерів у відношенні до Плану перемоги тільки стимулює агресивні дії Росії, вважає австрійський військовий.
Сполучені Штати та країни Європи стримано відреагували на український План перемоги, не взявши на себе ключові зобов'язання, передусім щодо гарантій безпеки та ударів західною далекобійною зброєю, і це лише заохочує Росію до подальших атак.
Таку думку в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу висловив полковник збройних сил Австрії, керівник Інституту підготовки офіцерів Терезіанської військової академії Маркус Райснер.
"Відповідь США та Європи на план президента Зеленського щодо досягнення перемоги була обережною. Вони висловили готовність надати додаткову підтримку та підтвердили свою вербальну підтримку, проте суттєвих зобов'язань не було. З одного боку, йдеться про необхідні гарантії безпеки, а з іншого - про можливості та дозволи тиснути на російські війська за допомогою далекобійної артилерії. Без цих зобов'язань Україні буде складно вести переговори з Росією на рівних умовах," - зазначив він.
На переконання австрійського військового експерта, головний союзник України, Сполучені Штати, "схоже, змінює свої пріоритети". "Як інакше можна пояснити те, що Ізраїль незабаром отримає вже другу потужну, найсучаснішу батарею ППО "THAAD", в той час, як Україні треба було довго просити у США другу батарею Patriot. Крім того, у США вся увага зосереджена на майбутніх виборах", - зазначив Райснер.
Відповідно до його слів, незважаючи на всю економічну і військову потужність західних партнерів, Росію не вдалося "вгамувати".
Такі дії США та Європи лише підштовхують Росію до нових агресивних вчинків. Росіяни сприймають себе на Зеєловських висотах, споглядаючи на Берлін, що символізує останню велику битву Другої світової війни у квітні 1945 року. Вони активно розвивають нові зв'язки в рамках ініціативи БРІКС. Завдяки підтримці Китаю, Індії, Ірану, Північної Кореї та Туреччини, Росія відчуває себе більш захищеною, що, в свою чергу, може пом'якшити тиски на її військову економіку, — зазначив військовий аналітик.
Він підкреслив, що наступна зима буде особливо важкою для України, оскільки Росія продовжуватиме свої руйнівні атаки.
"На стратегічному рівні триває знищення критично важливої інфраструктури, 80% якої вже зазнало руйнувань або пошкоджень. На оперативному рівні атаки здійснюються по всій лінії фронту, аби не дати Україні можливість створити нові наступальні резерви. Тактичний рівень, у свою чергу, відзначається безрозсудним та постійним розгортанням російських (можливо, незабаром і північнокорейських?) штурмових підрозділів на широкій ділянці фронту, а також артилерійськими та ракетними обстрілами, численними атаками безпілотників і скиданням керованих авіабомб", - підкреслив Райснер.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Президент Зеленський представив План перемоги, що складається з п'яти основних складових: перша – геополітична, друга і третя – військові, четверта – економічна, а п'ята – безпекова.
Перший аспект передбачає отримання запрошення до НАТО. Другий стосується оборонних питань, зокрема встановлення чіткого переліку зброї, здатної підтримувати українських військових. Третій аспект зосереджений на створенні сил стримування. Четвертий пункт акцентує увагу на стратегічній економічній співпраці та підвищенні санкційного тиску на агресора. П'ятий пункт орієнтований на повоєнний період і передбачає можливість заміщення певних військових контингентів Збройних сил США, які розміщені в Європі та інших регіонах, українськими підрозділами.