Розроблено перовскітний сонячний модуль з ефективністю 28,2%.


Вчені стверджують, що їм вдалося подолати труднощі, пов'язані зі зниженням ефективності перовскітних тандемних сонячних елементів при їхньому масштабуванні.

Міжнародна група дослідників під керівництвом китайського Нанкінського університету виготовила повністю перовскітний тандемний сонячний елемент площею 1,05 кв. см і ефективністю 28,2%. Про це пише портал pv magazine.

Дослідник Юруї Ванг підкреслив, що його команда зосередила увагу на викликах, пов'язаних зі зниженням ефективності, які спостерігаються у повністю перовскітних тандемних сонячних елементах під час їхнього збільшення з площі 0,05 см² до 1 см². Основною метою було створення високоефективних перовскітних тандемних сонячних елементів для великих площ.

У результаті дослідження було отримано верхній осередок з напругою розімкненого ланцюга 1,35 В, ККД 20,5% і енергетичною смугою пропускання 1,77 еВ у масштабі кв. см. Команда з'єднала її з вузькосмуговим перовскітним субосередком, створивши повністю перовскітний тандемний осередок площею 1,05 кв. см із сертифікованим ККД 28,2%.

Дослідники зазначили, що досягнуті показники ефективності є найвищими серед тандемних комірок на основі повного перовскіту такого формату. Це досягнення було верифіковане Японською лабораторією електробезпеки та екологічних технологій (JET).

За словами дослідників, це досягнення "демонструє важливість обробки верхнього контакту перовскіту та ЕТЛ для збільшення масштабів перовскітних сонячних елементів". Технологію розвиватиме компанія Renshine Solar -- стартап, заснований співавтором дослідження Хайреном Таном.

"Наша основна мета полягає в досягненні підвищеної ефективності, розширення площі, збільшення стабільності та зниження витрат на тандемні пристрої," – підкреслив Юруї Ванг.

Нагадаємо, дослідники розробили новий фотоелемент з ефективністю 31,2%, який складається з тандемного композиту перовскіт-кремній і може стати основою для більш ефективних сонячних панелей.

Іспанські науковці також повідомили про створення "сонячної цегли", поєднуючи текстильну керамічну технологію (TCT) з перовскітними фотоелектричними елементами.

Related posts