Суд відхилив позов директора музею Голодомору Лесі Гасиджак, який стосувався випадків цькування.


Леся Гасиджак звернулася до суду з позовом про цькування влітку 2023 року.

Голосіївський районний суд Києва відхилив позов, поданий директоркою Національного музею Голодомору-геноциду Лесею Гасиджак, який стосувався цькування. У минулому році вона звернулася до суду, стверджуючи про приниження її гідності, оскільки після призначення в.о. директорки музею в соціальних мережах з'явилися сумніви щодо її професійних компетенцій, які були висловлені на основі її зовнішнього вигляду.

Про рішення суду повідомили у середу, 2 жовтня, в Асоціації жінок-юристок України "ЮрФем", яка представляє інтереси Лесі Гасиджак у суді. Причини відмови у задоволенні позову наразі невідомі.

"Висловлювати свою думку щодо рішення наразі передчасно, оскільки ми очікуємо на повний текст для детального аналізу мотивувальної частини. Проте вже зараз розпочинаємо підготовку до оскарження в апеляційному суді," - зазначила адвокат Оксана Гузь, що представляє інтереси Гасиджака в судовому процесі.

У своїй заяві до суду Леся Гасиджак вказала, що публікація юриста Клима Братківського створила негативне враження про неї як про науковця та громадську активістку, що завдало шкоди її професійному іміджу. Вона також підкреслила, що інформація, розповсюджена юристом, є проявом утиску та "особливою формою тривалого дискримінаційного переслідування".

Зображення видаленої статті адвоката Клима Братківського.

В Асоціації жінок-юристок підкреслили, що в Україні ще відсутня судова практика, яка б регулювала питання покарань за дискримінацію. Проте, на думку фахівців-юристок, створення такої практики є необхідним кроком для зміцнення демократичних основ суспільства.

Нагадаємо, що в липні 2023 року Леся Гасиджак звернулася до суду після того, як її зовнішність стала об'єктом цькування в мережі. Вона підкреслила, що прийняла рішення подати позов, адже прагне запобігти повторенню випадків цькування жінок. На дії посадовиці відреагував омбудсмен Дмитро Лубінець, який засудив цькування Лесі Гасиджак у соціальних мережах, наголосивши, що єдиними важливими критеріями для оцінки особи мають бути її професійні якості та навички.

Варто зазначити, що деякі користувачі висловили підтримку дискримінаційним висловлюванням Клима Братківського, проте більшість виявила осуд щодо цькування посадовиці. У результаті юрист видалив свій пост і закрив свій профіль.

Related posts