Суд ухвалив рішення про звільнення від покарання охоронця Тищенка, оскільки він досяг угоди зі слідчими.


Охоронець народного депутата Миколи Тищенка, Костянтин Цубера, уникне покарання завдяки укладеній угоді зі слідством, повідомляє Hromadske.

Тищенка й Цуберу підозрюють у нападі на військового у Дніпрі.

Згідно з рішенням суду, охоронець вніс визнання своєї провини у незаконному позбавленні волі особи, яке було здійснене спільно з іншими, а також у застосуванні тортур.

7 листопада Цубера уклав угоду про визнання винуватості. Він зобов'язався співпрацювати зі слідством, надавати викривальні свідчення проти інших людей, причетних до правопорушення, зокрема, Тищенка.

Суд виніс рішення про п'ятирічний термін ув'язнення для охоронця, однак завдяки угоді зі слідством його звільнили від відбування покарання. Натомість його покарали двохрічним іспитовим терміном. Якщо протягом цих двох років Цубера не вчинить нове злочинне діяння, то він уникне ув'язнення.

Окрім цього, охоронець зобов'язаний час від часу з'являтися для реєстрації в наглядовий орган, інформувати про зміни в місці проживання, працевлаштування або навчання, а також не залишати територію України без попередньої згоди. Цубера був звільнений з слідчого ізолятора.

15 листопада Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід нардепу Миколі Тищенку до 23 грудня. Депутат залишиться під цілодобовим домашнім арештом.

Справа Дмитра Тищенка У середині дня 20 червня в Дніпрі сталася агресивна акція, в якій взяли участь кілька осіб, що напали на колишнього військового з підрозділу "Кракен" Дмитра Павлова. Він перебував у компанії своєї маленької дитини. Павлов звернув увагу на групу людей у військовій формі без розпізнавальних знаків, які знаходилися в центрі міста та мали на обличчях балаклави. Невідомі у камуфляжі раптово накинулися на нього, намагаючись надіти кайданки на руки і завдаючи побої. Згідно з інформацією, поширеною в соціальних мережах, нападниками виявилися охоронці Тищенка. Сам Тищенко звинуватив Павлова в причетності до так званих колцентрів. Пізніше було відкрито два кримінальні провадження у зв'язку з цим інцидентом. Окрім того, київського поліцейського, який брав участь у сутичці, було звільнено з лав поліції. Андрій Єрмак, голова Офісу Президента, прокоментував відеозапис конфлікту, в якому фігурують Тищенко та військовий, зазначивши, що поведінка Тищенка "не відповідає статусу народного депутата". Увечері 24 червня Тищенку повідомили про підозру за частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі строком до п'яти років. 25 червня Перерський суд ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці, що було ініційовано стороною обвинувачення, в той час як захист просив відмовити у клопотанні.

Related posts