Суддя Волков отримав від Верховного Суду 14 мільйонів гривень за три роки роботи - повідомляє "Укрінформ".


Суддя Верховного Суду України Олександр Волков здобув перемогу у судовому процесі проти недавно утвореного Верховного Суду, отримавши компенсацію у розмірі понад 14 мільйонів гривень за невиплачену зарплату за період 2021-2023 років.

Джерело: "Укрінформ" з посиланням на рішення Київського окружного адміністративного суду та Шостого апеляційного адміністративного суду

Деталі: У повідомленні зазначено, що Волков звернувся до Верховного Суду з позовом, у якому просить відшкодувати заборговану зарплату за 2021 та 2022 роки, провести перерахунок його винагороди за 2023 рік, а також виплатити належну вихідну допомогу та інші компенсації, пов'язані зі звільненням. За даними судового позову, загальна сума вимог перевищує 14 млн грн.

Зокрема, Волков вимагає від Верховного Суду погасити заборгованість у розмірі 9 281 327 грн, яка включає середній заробіток за період затримки розрахунку під час звільнення (2 353 494 грн), а також невиплачену зарплату за січень – березень 2023 року. Додатково він розраховує на компенсацію за невикористану відпустку та вихідну допомогу, що в сумі становить 1 147 410 грн.

Позивач зазначив, що його право на отримання належних виплат було порушено через відсутність перерахунків і виплат. Волков посилається на лист Міністерства фінансів, у якому підтверджено, що фінансування суддів Верховного Суду України здійснюється у межах бюджетних призначень, передбачених законом. Також він нагадав, що рішення Конституційного Суду від 2020 року визнало незаконним перейменування Верховного Суду України у Верховний Суд без переведення суддів, що вплинуло на його можливість продовжувати роботу.

Верховний Суд оскаржив рішення про надання Волкову компенсації, однак дата розгляду цього питання поки що не встановлена.

В коментарі Укрінформу Волков підтвердив, що виступає позивачем у цій справі та підкреслив, що не тільки його, а й кількох інших суддів було усунуто від виконання своїх обов'язків. За його словами, такі дії суперечать європейським стандартам і вже отримали негативну оцінку з боку Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Волков зазначив: "Реформа судочинства, що була проведена у 2016 році, позбавила багатьох кваліфікованих суддів змоги виконувати свої обов'язки. Це не тільки порушує наші права, але й ставить під загрозу міжнародний імідж України. На жаль, ті, хто приймав ці рішення, до теперішнього часу залишаються безкарними".

Related posts