Території в обмін на членство в НАТО: реакція Зеленського на резонансну статтю Financial Times про війну в Україні.
В Україні стверджують, що територія не підлягає продажу.
У західних ЗМІ повідомили, що Україна нібито може погодитись на тимчасову окупацію частини своєї території в обмін на членство в НАТО. В Офісі президента це вже спростували.
Цю інформацію повідомляє видання Financial Times. Вказується, що Україні бракує власних ресурсів і підтримки з боку Заходу, щоб повернути контроль над територією військовим шляхом.
У статті йдеться про те, що західні дипломати разом із певними українськими посадовцями дійшли висновку, що істотні гарантії безпеки можуть слугувати підґрунтям для старту дипломатичних переговорів щодо врегулювання конфлікту. Це також включає в себе збереження російського впливу на деякі з окупованих українських територій.
Автори статті акцентують на тому, що питання визнання суверенітету Росії не є актуальним, оскільки це лише стимулюватиме нові акти агресії з боку Кремля та загрожуватиме міжнародному правовому порядку.
"Мається на увазі мовчазна згода з тим, що ці землі мають бути повернені дипломатичними засобами в майбутньому. Навіть це, зрозуміло, є чутливим питанням для українців, особливо коли це представлено як основа компромісу з Москвою", -- йдеться у матеріалі.
Вони також зазначили, що територіальні компроміси можуть виявитися єдиним шляхом для України, щоб оперативно приєднатися до НАТО, хоча для українців це питання залишається забороненою темою.
У той же час "24 канал", посилаючись на свої джерела в Офісі президента, повідомляє, що висловлена в статті точка зору є недостовірною.
"Це абсолютно абсурдно. Такої розмови не існує. Ніхто з західних партнерів офіційно і відкрито не обіцяв Україні гарантій безпеки, які б повністю виключали можливість ескалації або повторення конфлікту. Вони навіть не наважуються надати далекобійні системи. По-друге, ми не можемо компрометувати наш суверенітет і територіальну цілісність", — зазначило джерело видання.
Як повідомлялося раніше, президент Чехії Петро Павло припустив, що частина української території може опинитися у тривалій окупації. У МЗС країни після цього додали, що тривалого світу Україні це не принесе.