Туск підкреслив наявність "послідовної та обґрунтованої" стратегії стосовно України, окремо зазначивши також "інтереси Польщі".


Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що країна у відносинах з Україною повинна вести "тверду і продуману" і жодне рішення Євпропейського Союзу щодо України не прийматиметься без повної згоди з боку Варшави.

Цю тему він підкреслив у своєму виступі на зустрічі польських послів у Варшаві, про що повідомляє "Укрінформ", а також зазначає "Європейська правда".

Туск підкреслив, що Польща вимагатиме "рішучого та обґрунтованого" підходу до своїх ключових сусідів, при цьому Україну він визначив як найзначнішого партнера.

"Наша співпраця з Україною і наша політика щодо України вимагає продуманих інструментів, вимагає повного розуміння, викликаного війною і героїзмом України. Але в цій емпатії має також бути місце для повного розуміння у відносинах з Україною наших національних інтересів", - підкреслив він.

Він також підкреслив, що висока готовність Польщі підтримувати Україну в її боротьбі з Росією "не повинна затінювати польські інтереси, особливо коли вони часом явно суперечать українським інтересам".

Туск підкреслив, що Польща є "найбільш надійним партнером й авторитетом в ЄС у питанні визначення європейської політики щодо України".

"Коли мова заходить про політику та стратегію стосовно України, я абсолютно переконаний: жодне рішення з боку Європи не буде ухвалене без нашої безпосередньої участі у найглибшому сенсі цього терміна. Це не просто питання схвалення, а й створення самої стратегії щодо України," - підкреслив він.

Не так давно міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив думку, що Варшава не зможе підтримати членство України в Європейському Союзі, поки не будуть врегульовані суперечки щодо історичних подій на Волині.

У недавньому часі виникла суперечка між Київом і Варшавою, пов'язана із заявами колишнього міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про примусове переселення українців в рамках операції "Вісла" з "українських земель".

Після обурення польських політиків українське зовнішньополітичне відомство пояснило слова Кулеби.

Однак, їх розкритикував прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, заявивши, що Україна не стане членом ЄС без згоди його країни, а щоб отримати таку згоду, потрібно відповідати стандартам, зокрема культурно-політичним.

Related posts