У Чернівцях планують закрити аптеку-музей через її нерентабельність.


Заклад хочуть ліквідувати через його збитковість

Депутати Чернівецької міськради на сесії 31 жовтня відклали на доопрацювання проєкт рішення про ліквідацію єдиної в місті аптеки-музею. Заклад, який працював на вулиці Кобилянської з 1903 року, хочуть закрити через його збитковість.

Проєкт рішення про ліквідацію аптеки-музею на вулиці Ольги Кобилянської винесли на сесії Чернівецької міської ради напередодні 31 жовтня. Під час сесії депутати не стали голосувати за прийняття цього рішення, а відправили його на доопрацювання, повідомило "Суспільне. Чернівці". Заступник міського голови Юрій Лесюк також зазначив, що працівники аптеки вже звільнилися і зараз вона зачинена.

"Фінансові показники закладу почали погіршуватися під час пандемії Covid-19. Тому комунальне підприємство не може вижити серед приватників. Прибуток закладу менший, ніж видатки. Люди звільнилися, і немає кому працювати. Але ми бачимо там аптеку, де б виготовляли ліки і яка б функціонувала як аптека-музей. Бо формально зараз вона не є такою", - розповів Юрій Лесюк.

У реєстрі комунальної власності цей об'єкт значиться під назвою МКП "Аптека №2". Проте, згідно з інформацією видання "Молодий буковинець", у 2003 році виконавчий комітет Чернівецької міської ради прийняв рішення про трансформацію МКП "Аптека №2" в аптеку-музей. Це було зроблено з метою збереження архітектурної спадщини та відновлення історії фармацевтичної діяльності.

На даний момент у міській раді розглядають можливість здати це приміщення в оренду, проте з умовою, що в ньому може функціонувати лише аптека.

До сторіччя установи оновили її неповторний інтер'єр і меблеве оформлення.

Додамо, що аптека-музей у Чернівцях працює з 1903 року. Спочатку це була приватна власність, а у 1944 році її націоналізували. Тут багато років поспіль виготовляли ліки.

До столітнього ювілею аптеки знаменитий архітектор з Буковини Микола Кавердинський безкоштовно відновив її неповторний інтер'єр. Окрім цього, було реставровано старовинні дерев'яні меблі та атрибути, виготовлені в 1903 році. У колекції закладу налічується 86 унікальних експонатів аптечного обладнання, а також бібліотека, що містить рецепти виготовлення ліків з 1910 року.

Related posts