У притулку для тварин у Дніпрі запрацював стаціонар для лікування хворих коней.


Цю інформацію озвучив журналіст Укрінформу.

Стаціонар був зведений завдяки щедрим внескам донаторів з організації, яка займається захистом тварин та навколишнього середовища, UAnimals, а також за підтримки гуманітарного фонду Humane Society International. За словами зоозахисників, на створення клініки було витрачено приблизно ₴2 мільйони, які збирали протягом пів року. Будівництво стаціонару тривало три місяці.

Вони підкреслили, що стаціонар був критично важливий для притулку, оскільки там мешкає приблизно 30 коней, які потребують тривалої медичної допомоги. Ці тварини страждають від різних захворювань, зокрема, проблем з дихальними шляхами, ногами, серцево-судинною системою та онкологічних недуг.

"Лікування коня - дуже складний та затратний процес. Як правило, для цього приїздить ветеринар та проводить всі маніпуляції у стайні, де тварина й проживає. Або коней перевозять у лікарню, а це ще складніший процес. Стаціонар же має спеціальні умови для лікування коней. Це як лікарня для людини, де її доглядають та лікують до моменту одужання чи полегшення її стану. Такі самі умови є для коней у стаціонарі "Пегасу", - розповіли в UAnimals.

У притулку перебуває кобила на ім'я Каміла з Лисичанська, яка змогла вижити після влучання ворожої ракети. Внаслідок цього інциденту її сухожилля отримали серйозні пошкодження, і тепер вона має інвалідність на все життя. Для її зручності в стаціонарі облаштовано спеціальне покриття на підлозі, що допомагає уникнути додаткових травм, коли Каміла підводиться.

Кобила на ім'я Любаша страждає від хронічної пневмонії і відчуває труднощі з диханням через пил і вологість у загальному приміщенні для тварин. У стаціонарному відділенні є система вентиляції, яка зможе полегшити стан Любаші і запобігти нападам.

Зоозахисники повідомили, що коня на ім'я Руслан вдалося врятувати з-під обстрілів. "Ми виводили тварину через небезпечні міновані території та лісові масиви. Руслану вже 20 років. Він страждає від контузії, боїться різких звуків, має проблеми з кінцівками та потребує постійної медичної підтримки", - додали вони.

Як інформує Укрінформ, на території Харківської області реалізується програма іпотерапії (формат терапевтичної взаємодії між людиною та конем) для військових ветеранів та активних військовослужбовців.

Related posts