У Харкові компанію зобов'язали сплатити 850 тисяч гривень за використання комунальних земель | Останні новини Харкова та України - АТН


Немишлянська окружна прокуратура міста Харкова вжила заходів для стягнення з приватного підприємства близько 850 тисяч гривень за використання земель комунальної власності, на території яких розміщені його виробничі об'єкти.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

По вул. Індустріальній у Харкові розташована нежитлова будівля площею майже 3600 кв. метрів. Прокуратурою встановлено, що право власності на цю будівлю було зареєстровано за товариством з обмеженою відповідальністю з кінця 2020 року. Однак, всупереч вимогам законодавства, земельна ділянка площею понад 0,6 га під цим об'єктом нерухомості не була оформлена.

У 2020 році компанія не виконувала зобов'язання щодо сплати орендної плати за використання земельної ділянки, що призвело до фінансових втрат для Харківської міської територіальної громади в розмірі близько 850 тисяч гривень.

Недотримання законодавчих вимог стало причиною для подання прокуратурою відповідного позову до Господарського суду Харківської області, який був повністю задоволений. В результаті, боржнякове підприємство було зобов'язане внести зазначену суму.

Проте під час розгляду справи компанія вирішила уникнути виконання судового рішення, передавши свою нерухомість до статутного капіталу пов'язаної юридичної особи.

Послідовно відстоюючи позицію, з метою забезпечення виконання судового рішення, окружною прокуратурою до Господарського суду Харківської області пред'явлено позов до двох приватних підприємств про визнання недійсним правочину, спрямованого на уникнення виконання судового рішення ("фраудаторний" правочин), скасування державної реєстрації права власності з одночасним припиненням права власності та зобов'язання відповідачів повернути та прийняти об'єкти нерухомості.

Виконання судового рішення, винесеного за позовом прокурора щодо повернення підприємству-боржнику майнового комплексу, що був переданий "пов'язаній особі", поставило беніфіціара перед дилемою – або погасити борг, або продати арештоване майно на публічних торгах для покриття заборгованості за рахунок коштів, отриманих від продажу активів підприємства.

На сьогоднішній день підприємство-дебітор перерахувало близько 850 тисяч гривень за використання земель територіальної громади, і ці кошти вже надійшли до місцевого бюджету.

Related posts