У Харкові затримали керівника військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, який сприяв ухилянтам у виїзді за кордон. | Харківські та українські новини - АТН
Під наглядом прокуратур Рівненщинанської, Кіровоградської областей та Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону висунуто обвинувачення семи особам, які були залучені до незаконних схем отримання груп інвалідності та оформлення документів про непридатність до військової служби.
Цю інформацію оприлюднила прес-служба Офісу Генерального прокурора України.
Відповідно до скоєних правопорушень, їм пред’явлено звинувачення у незаконному перевезенні осіб через кордон України, фальсифікації документів та їх використанні, а також у службовій підробці (ч. 2 та ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).
Рівненщина
Викрито чотирьох лікарів, які були учасниками масштабної схеми отримання груп інвалідності через МСЕК. Її організували три жительки Рівненщинанщини.
Медичні працівники маніпулювали даними про історії хвороб, підробляли інформацію щодо результатів аналізів та обстежень "пацієнтів". В подальшому, на основі цих фальшивих медичних документів, МСЕК надавала громадянам статус інваліда. Це давало можливість військовозобов'язаним уникати мобілізації та виїжджати за кордон.
На сьогоднішній день у незаконній схемі виявлено вісім осіб. Служби правопорядку продовжують розслідування, намагаючись виявити всіх, хто має відношення до цієї злочинної діяльності.
Харківська область
Викрито голову військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП в Харківській області, який сприяв виїзду військовозобов'язаних за кордон.
Він вносив неправдиві відомості в медичну документацію про проходження ВЛК військовозобов'язаними, внаслідок чого 15 осіб призовного віку були виключені з військового обліку та отримали можливість безперешкодного виїзду за кордон.
Кіровоградська область
Затримано двох чоловіків, які через власні зв'язки в МСЕК обіцяли виготовити медичну документацію про непридатність призовника до військової служби з виключенням з військового обліку. На їх підставі військовозобов'язаний міг незаконного перетнути держкордон. "Винагорода" за це склала 20 тис. доларів США.
Для всіх підозрюваних суд ухвалив рішення щодо запобіжних заходів.