У Львівській міській раді відбулися переговори з власниками МАФів, які підлягають демонтажу на вулиці Чорновола.


Бізнесмени вийшли на акцію, тримаючи в руках плакати з різноманітними написами.

10 жовтня, у четвер, у Львові відбувся пікет біля будівлі міської ради. Підприємці вийшли з вимогою призупинити роботи зі спорудження пішохідного бульвару на проспекті Чорновола і не зносити їхні тимчасові торгові павільйони, термін оренди яких на комунальну землю закінчився. Львівська міська рада провела переговори з підприємцями та ухвалила рішення про створення робочої групи для обговорення ситуації.

Близько 50 підприємців прийшли з плакатами, на яких було написано, зокрема, "Зубач знищує", "Я втрачаю бізнес".

"Ми зібралися тут, щоб захистити наші робочі місця на проспекті Чорновола. Влада вирішила розпочати будівництво проспекту під час війни. У листопаді минулого року ми провели мітинг, де нам обіцяли, що жодних реконструкцій не буде до закінчення військових дій. Але ці обіцянки залишилися невиконаними, і тепер нам загрожує виселення за два тижні. Оренду нам не продовжили, і з початком війни ніхто не займався продовженням оренди. За землю, однак, все ще потрібно платити," - поділилася приватна підприємиця Віра.

"По-перше, я відчуваю великий біль через те, що питання будівництва бульвару під час війни стало актуальним. Не може бути нічого прекрасного, коли ллється кров. Мій чоловік пішов воювати добровільно, і, на жаль, загинув, захищаючи мене, наших дітей і всю Україну від агресора. Тепер же цей бізнес, наш маленький магазин, який став єдиним джерелом доходу для мене та дітей, намагаються знищити, залишаючи нас без засобів для існування," – ділиться своїми переживаннями приватна підприємиця Наталія Федорчук, вдова загиблого захисника.

Заступник міського голови Львова Любомир Зубач зазначив, що ще в 2021 році на сесії Львівської міськради було ухвалено рішення про перетворення проспекту Чорновола, зокрема, створення пішохідного бульвару для забезпечення комфортного простору для мешканців. Тоді вже обговорювалося питання демонтажу тимчасових споруд. Проте МАФи залишалися на місці, оскільки тривала розробка проєкту. Лише нещодавно концепцію затвердили на засіданні виконкому.

"Це єдина зміна, яка підтвердила концепцію. І це сигнал, що цей бульвар з’явиться: або зараз, або, що більш імовірно, після завершення війни, але він неодмінно буде. Щодо тимчасових споруд — вони справді тимчасові, оскільки мають свій термін дії. Проте ми підтримуємо підхід еволюційного розвитку. Ми активно комунікуємо та обговорюємо питання з підприємцями. Ми вирішили створити робочу групу і погодилися, що демонтажі не розпочнуться, поки робота групи не буде завершена", - підкреслив заступник міського голови Львова Любомир Зубач.

Влада міста підкреслила, що реконструкція пішохідного бульвару на проспекті Чорновола буде здійснена виключно за кошти приватних інвесторів, оскільки в умовах війни підтримка Збройних сил України є найважливішим завданням для міста.

Нещодавно виконавчий комітет міської ради прийняв рішення щодо концепції капітального ремонту ділянки проспекту Чорновола, що прост stretches від кільця Липинського до вулиці Варшавської. Це передбачає створення пішохідної зони завдовжки 1,2 км. На цій частині запланованого бульвару будуть встановлені вуличні меблі та проведено озеленення території. У зв'язку з цим, планується демонтаж більш ніж 30 тимчасових архітектурних форм. Частина концепції пішохідного бульвару вже реалізована під час реконструкції території навколо супермаркету "Арсен" та нового ресторану McDonald's, що розташовані на перехресті проспекту Чорновола і вулиці Панча.

Related posts