Міністерство освіти представило інноваційний підхід до протидії булінгу у навчальних закладах: які дії слід вжити дітям.


В Україні, де мають місце випадки булінгу, Міністерство освіти та науки впровадило опцію швидкого повідомлення про такі випадки. Про це повідомили у відомстві.

"З цього моменту дитина або її батьки мають можливість самостійно заповнити коротку анкету і надіслати електронну скаргу, залучаючи до розгляду питання керівництво навчального закладу та, за необхідності, правоохоронні органи," – зазначається в повідомленні.

Згідно з інформацією Міністерства освіти і науки, більше 53% школярів хоча б раз переживали булінг у навчальному закладі, але лише половина з них звернулася за допомогою до батьків або вчителів. Часто діти уникають розмови з дорослими про свої проблеми через страх осуду або можливе погіршення ситуації.

"Булінг -- не нове явище, але багато років наше суспільство ігнорувало його, применшуючи, не помічаючи вплив цькування в школах між дітьми або щодо дітей зі сторони працівників школи. Нам не вистачало розуміння того, що це таке, і як це у перспективі негативно, травматично може впливати на формування особистості. Кожен із нас повноцінно розвивається тільки тоді, коли відчуває себе фізично та психологічно у безпеці. За часів мого навчання в школі булінг також був, але ніхто не давав цьому чіткого визначення і не вживав дії щодо запобігання", -- зазначила заступниця міністра освіти та науки України Євгенія Смірнова.

Як інформувати про випадки онлайн-булінгу?

1. Відвідайте веб-сайт АІКОМ і натисніть на кнопку "Повідомити про випадок булінгу".

2. Зареєструйтеся або увійдіть у свій існуючий акаунт.

3. Заповнюйте коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно чи зазначити свої дані.

4. Натисніть на кнопку "Продовжити" і підтвердіть вашу заявку.

5. Ознайомтеся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.

Якщо дитина є ініціатором подачі заяви, їй буде доступно два варіанти:

* Уникайте надання будь-яких даних, які можуть вас ідентифікувати, в такому випадку ваша заява залишиться абсолютно анонімною.

* вказати особисті дані, які значно спростять школі і правоохоронним органам вирішення конкретної проблеми.

Якщо заяву створюють батьки чи інші законні представники, то створити анонімну заяву неможливо.

Анонімні скарги можуть бути розглянуті лише на рівні навчального закладу. Однак, якщо ви вважаєте, що обставини вимагають втручання правоохоронців, рекомендується надати контактні дані, які дозволять школі та поліції зв'язатися з вами для ефективного вирішення ситуації.

В анонімній заяві достатньо лише текстово описати випадки булінгу, які відбулися. Якщо ж заяву буде спрямовано в поліцію, то можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження факту булінгу. Це не обов'язково, але значно полегшить процес розслідування.

"Заява, що надійшла, потрапляє до директора або директорки навчального закладу, який зобов'язаний протягом 24 годин відреагувати на цю ситуацію. Це може включати скликання спеціальної комісії для обговорення конкретного випадку та визначення подальших кроків щодо учасників булінгу в класі, де сталася подія. Якщо це буде необхідно, до розслідування можуть бути залучені соціальні працівники, представники правоохоронних органів та інші служби, які готові допомогти вирішити ситуацію відповідно до діючого законодавства України", -- зазначили в міністерстві.

Якщо дитина стала жертвою або свідком булінгу і не впевнена, чи варто подавати скаргу, їй буде корисно звернутися до чат-бота. Цей ресурс надає корисну інформацію про способи реагування на булінг, а також поради щодо підтримки себе та оточуючих.

За інформацією, опублікованою в "ФАКТАХ", нещодавно директорка ліцею в Полтавській області опинилася в епіцентрі скандалу через жорстоке ставлення до учнів.

Related posts