У жовтні індекс цін на продукти харчування, згідно з даними ФАО, зазнав зростання.


08.11.2024, 17:16 "Агро Перспектива" (Київ) -- У жовтні глобальні ціни на продукти харчування досягли максимального рівня за останні півтора року. Це зростання стало наслідком значного підвищення вартості рослинних олій, згідно з інформацією, наданою Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

У жовтні Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, склав 127,4 пункту, що на 2,0 відсотка більше, ніж у вересні, і на 5,5 відсотка більше за його показник минулого року. Проте, Індекс залишився на 20,5 відсотка нижче максимального значення, зафіксованого в березні 2022 року.

Індекс цін ФАО на рослинні олії в жовтні збільшився на 7,3 відсотка, досягнувши дворічного максимуму в результаті зростання котирувань на пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову олію, що було спричинено насамперед побоюваннями щодо обсягів виробництва.

У жовтні Індекс цін ФАО на зернові показав підвищення на 0,9% через зростання цін на експорт пшениці та кукурудзи. На глобальні ціни пшениці вплинули несприятливі погодні умови в провідних країнах-експортерах північної півкулі, а також повторне введення неофіційної мінімальної ціни в Росії та зростання напруженості в Чорноморському регіоні. Аналогічно, світові ціни на кукурудзу підвищилися, частково через високий внутрішній попит та труднощі з транспортуванням у Бразилії, викликані низьким рівнем води в ріках. Водночас Індекс світових цін ФАО на рис знизився на 5,6% у жовтні, що свідчить про падіння котирувань на індійський рис через очікування посилення конкуренції між експортерами після скасування Індією обмежень на експорт нешліфованого рису.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 2,6% через побоювання щодо виробництва цукру в Бразилії в сезоні 2024-2025 років, які викликані тривалими посушливими умовами. Також підвищення світових цін на сиру нафту вплинуло на зростання цін на цукор, оскільки більша частина цукрової тростини була спрямована на виробництво етанолу. Проте ослаблення бразильського реала по відношенню до долара США стримало подальше зростання цін.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію у жовтні зріс на 1,9%, що на 21,4% перевищує рівень аналогічного періоду минулого року. Основними причинами цього зростання стали підвищення світових цін на сири та вершкове масло, тоді як ціни на сухе молоко зазнали зниження.

Попри загальний тренд зростання, Індекс цін ФАО на м'ясо зафіксував незначне зниження на 0,3 відсотка в порівнянні з вереснем. Це зниження сталося, переважно, через падіння цін на свинину, яке було зумовлене ростом обсягів забою в Західній Європі на фоні зниженого попиту як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку. У жовтні спостерігалося невелике зниження світових цін на м'ясо птиці, тоді як ціни на баранину залишилися на стабільному рівні. Водночас, ціни на яловичину показали помірне зростання завдяки зростанню міжнародних закупівель.

Related posts