Україна підтримує зв'язки як з діючою адміністрацією Сполучених Штатів, так і з новообраним президентом Трампом, заявив Сибіга.


Українська сторона розпочала практичні кроки для налагодження співпраці з командою новообраного президента США Дональда Трампа, водночас не зупиняючи активну взаємодію з діючою адміністрацією Джо Байдена.

Про це розповів у вівторок у Вашингтоні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає кореспондент Укрінформу.

"У президента Зеленського налагоджений прямий контакт із обраним президентом Трампом", - поінформував глава українського МЗС у розмові з журналістами.

Він зазначив, що між керівниками вже відбувся телефонний контакт, під час якого було погоджено почати конкретні дії для налагодження зв’язків між командами. За його словами, ця робота "на практиці вже стартувала". Також він підкреслив, що українська сторона сподівається на конструктивний діалог з новою адміністрацією.

Одночасно він зазначив, що Україна продовжує активно взаємодіяти з поточною адміністрацією Сполучених Штатів.

"Нещодавно я мав зустріч у Брюсселі з держсекретарем Блінкеном, і після цих переговорів ми досягли деякого прогресу в обговорених питаннях", – зазначив Сибіга.

За словами міністра, в Україні розраховують, що вся обіцяна зброя, макрофінансова та інша допомога буде забезпечена нашій країні до кінця року.

Також міністр підкреслив підтримку, яку Україна отримує від своїх міжнародних партнерів. Він звернув увагу на свою участь у засіданні Ради Безпеки ООН, що відбулося в понеділок в Нью-Йорку під головуванням Великої Британії.

"Головний сигнал, який витікав із нашого виступу - ціна війни, гірка ціна, яку сплачує український народ щодня, ціна війни, яку сплачує світ. Бо війна - це не лише про Україну, це про ті негативні наслідки, які спричинила російська агресія глобально - від продовольчої й енергетичної кризи до кризи безпеки", - наголосив міністр.

У цьому зв'язку він підкреслив, що ціна зростатиме, якщо нашими союзниками не будуть прийняті швидкі й сильні рішення.

Також Сибіга підкреслив, що залучення військових з Північної Кореї до конфлікту Росії з Україною, а також поставки зброї з Ірану для російських сил є важливим фактором ескалації, який може мати значні глобальні наслідки.

"Отже, це спільний виклик, оскільки Пхеньян та Тегеран, безумовно, прагнуть отримати відповідні технології для вдосконалення своїх військових можливостей, включаючи розширення дальності своїх ракет і розвиток ядерних технологій", - підкреслив він.

Міністр підкреслив, що ціллю його перебування у Вашингтоні є обговорення із американською стороною реагування на ці загрози.

Related posts