Українці матимуть можливість отримати відстрочку від призову на військову службу завдяки програмі Резерв+ — подробиці.
Всі категорії військовозобов'язаних згодом отримають можливість оформити відстрочку без необхідності відвідувати терцентр комплектування, повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. На даний момент цей сервіс матиме деякі обмеження.
Міністерство оборони має намір модернізувати застосунок "Резерв+" у формат "онлайн ТЦК", щоб усунути черги, зокрема, для отримання відстрочки від мобілізації. З листопада люди з інвалідністю зможуть миттєво отримати електронну відстрочку, а ще дві категорії українців будуть забезпечені цією послугою наступними. Про ці ініціативи Міноборони стосовно "Резерв+" розповіла заступниця міністра оборони з цифрових технологій Катерина Черногоренко під час телемарафону.
Черногоренко зазначила, що Міністерство оборони продовжує вдосконалювати додаток "Резерв+" з метою перетворення його на "онлайн ТЦК". У найближчому майбутньому, приблизно з листопада, українці зможуть оформити електронну відстрочку від мобілізації. Цей новий сервіс буде доступний не для всіх категорій громадян, але з часом його функціонал розшириться. Коли новий інструмент запрацює, користувач зможе легко виконати процедуру: запустити додаток, надіслати запит на відстрочку та отримати підтвердження, якщо всі умови будуть дотримані, пояснила вона.
Які групи громадян України та в якому порядку отримуватимуть електронну відстрочку:
Згодом до цих груп приєднані будуть й інші категорії, наприклад, військовозобов'язані, які відповідають за догляд за батьками, а також усі, хто має право на отримання відстрочки, зазначили в ефірі телемарафону.
"Ми активно працюємо над поступовим впровадженням усіх інших видів відстрочок. Необхідно узгодити нормативні документи, цифровізувати реєстраційні системи та налагодити весь процес. Наша мета полягає в тому, щоб всі категорії військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку, змогли оформити її через Інтернет", -- зазначила Черногоренко.
На сьогодні команда розробників додатку проводить тестування функції миттєвих електронних відстрочок, які планується запустити в листопаді після наступного оновлення. У Міністерстві оборони висловлюють сподівання, що громадянам вдасться уникнути черг і отримувати більшість послуг онлайн.
"Резерв+ стає повноцінною альтернативою традиційним територіальним центрам комплектування, перетворюючись на онлайн-платформу. У майбутньому всі послуги, які пропонує військовий комісаріат, будуть доступні через мобільний додаток", – підкреслила заступниця міністра оборони.
У вересні Черногоренко пояснила, що робити, якщо інформація про відстрочку не відображається в системі "Резерв+", а також розкрила можливі причини цієї проблеми. За її словами, відповідальність за внесення даних покладається на співробітників військкомату, і якщо інформація відсутня, це часто пов'язано з їхніми діями. Водночас, частина необхідних даних доступна в державних реєстрах, таких як Державна міграційна служба або Державний реєстр актів цивільного стану. Посадовиця зазначила, що проблема автоматизації процесу внесення інформації зумовлена "технічною готовністю кожного реєстру".
Нагадуємо, 18 жовтня охочі отримали можливість рекрутуватись в ЗСУ через застосунок "Резерв+": Фокус розповів, які кроки слід зробити.