Лише 2-3 військовослужбовці на 50 км: виробник безпілотників поділився інноваційними технологіями для Збройних Сил України.
Фахівець вважає, що використання сучасних дронів може суттєво зменшити навантаження на військовий персонал.
Виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський висловив думку, що сучасні технології здатні зменшити чисельність військовослужбовців, які повинні бути на передовій. Він зазначив, що бойові безпілотники можуть ефективно знищувати "шахедів", замінюючи при цьому військовий персонал, повідомляє Українське Радіо.
Храпчинський вважає, що Україні потрібно воювати "залізом", а не особовим складом. Він зазначив, що знизити людські втрати допоможуть автоматизовані системи.
"Сьогодні багато підприємств активно інтегрують штучний інтелект не лише у безпілотників. Наразі розробляються системи, що дозволяють нашим дронам здійснювати польоти під нашим радіоелектронним захистом, у той же час перешкоджаючи ворожим системам РЕБ зайти на територію, яка контролюється нашими засобами радіолокаційної боротьби," - зазначив Храпчинський.
Виробник систем радіоелектронної боротьби повідомив, що наразі вивчають перспективу використання дронів для дистанційного перехоплення "шахедів", що дозволить зменшити потребу у численних мобільних групах. Такий підхід допоможе знизити навантаження на військовий персонал.
"Людина розраховує кут нахилу своєї зброї для того, щоб прорахувати, на якій відстані вона зможе збити БПЛА. Це балістичний калькулятор. І це має робити машина, як у системах Patriot, IRIS-T тощо", - підкреслив Храпчинський.
Фахівець зазначив, що даний метод дозволить полегшити завдання для наших військовослужбовців. Він підкреслив, що лише 2-3 бійці зможуть охопити територію площею 50 кілометрів і здійснювати моніторинг цього повітряного простору.
Українські військові активно застосовують безпілотники у боротьбі проти ворожих сил. Наприклад, в ніч на 21 жовтня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України разом з іншими елементами Сил оборони успішно знищили зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії "Бук-М3", використавши при цьому недорогий боєприпас.
Також Україна створила дешеві дрони-"антишахеди". Вони здатні автоматично захоплювати ціль, що знижує залежність від майстерності оператора.
Крім цього, в ніч на 19 жовтня ударні дрони атакували завод "Кремній ЕЛ" у Брянській області. Він є другим виробником електроніки в РФ.