Який же секрет приготування смачних котлет? Кухарі розкрили свої хитрощі, які дозволять зробити фарш легким та повітряним.
Здавалося б, що може бути простішим за приготування котлет. У м'ясний фарш додаєте розмочений білий хліб, яйце, цибулину, перець та сіль -- і готово.
Проте, у деяких людей ця страва може розпадатися на сковороді і мати суху текстуру. Водночас інші отримують котлети, які виходять соковитими та легкими. Яка ж причина такої різниці? Про це інформує ТСН, посилаючись на Контракти.UA.
З магазинного фаршу у вас ніколи не вийде таких смачних котлет, як з домашнього, який ви самостійно прокрутили в м'ясорубці. Більше того, соковиті та "повітряні" котлети вийдуть, якщо змішати 2, а то й 3 різних види м'яса, наприклад, яловичину, курку та баранину.
Білий хліб є важливим інгредієнтом для приготування фаршу. Його додавання до рецепту не є спробою зекономити. Коли ви замочуєте білий батон у молоці, він забезпечує страві чудову соковитість і ніжність. Без цього компонента фарш може вийти занадто сухим, схожим на той, що використовують для кебабів. Для приготування котлет краще взяти вчорашній, трохи підсушений батон, оскільки свіжий, надто м'який хліб може надати страві неприємну кислинку. Не забудьте видалити кірки, а м'яку частину нарізати на невеликі шматочки та замочити в холодному молоці.
Цибулю варто спочатку нарізати на дрібні кубики і легенько підсмажити в олії. Лише після цього її можна відправити в м'ясорубку разом із м'ясом для подальшої обробки.
Деякі кулінари вважають за доцільне включати до складу фаршу жир або сало, які під час смаження плавляться та роблять котлети більш соковитими. Проте, для досягнення еластичності та "повітряності" страви краще ввести вершки разом із невеликим шматочком розм'якшеного вершкового масла. Рекомендується додавати вершки у фарш у два етапи. Спочатку ввести першу половину, коли м'ясо, цибуля та хліб вже подрібнені. Фарш слід приправити сіллю та перцем, після чого ретельно вимісити руками. Далі додається друга частина вершків разом із розм'якшеним маслом, і фарш знову добре перемішується до однорідної консистенції. Потім ємність потрібно накрити харчовою плівкою та залишити в холодильнику на одну годину.
Коли фарш охолоне, відкривається найцікавіший секрет. До м'ясної суміші додається подрібнений лід. Завдяки цьому інгредієнту котлети виходять пухкими та надзвичайно соковитими. Для 500 грамів фаршу знадобиться 5-6 звичайних льодових кубиків: покладіть їх у поліетиленовий пакет, розбийте кухонним молотком і додайте до фаршу. Не забудьте ретельно перемішати масу, а вже потім формувати котлети. Якщо не плануєте смажити всі котлети одразу, краще частину з них покласти в морозильник, щоб лід не розтанув.
Головне правило полягає в тому, щоб укладати котлети на добре розігріту сковороду, в якій вже є олія. Обсмажуйте їх на високому вогні, щоб отримати апетитну рум'яну скоринку. Важливо не зменшувати вогонь під час цього процесу. Після того, як одна сторона підсмажиться, переверніть котлети, підсмажте їх з іншого боку, потім зменште вогонь, накрийте сковороду кришкою і продовжуйте готувати до повної готовності.
Є ще один спосіб приготування. Спершу обсмажте з обох сторін до золотистої скоринки, а потім помістіть у розігріту до 180 градусів духовку. Через 15 хвилин ваша страва буде готова.