В Інституті національної пам'яті висловили підтримку ідеї зміни назви копійок на "шаги" | УНН


Очільник УІНП висловив підтримку ініціативі НБУ про зміну назви копійок на "шаги". Це допоможе у дерусифікації та відновленні національних традицій в українській грошовій системі.

Перейменування валютних одиниць та відновлення в обігу розмінних монет під найменуванням "шаг" сприятиме віддаленню України від спільної історії з Росією. Таку думку висловив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович у своїй публікації на Facebook, повідомляє УНН.

Це сприяє головній культурній настанові нашого часу - "Геть від Москви". Ми дійсно не хочемо мати з тими агресивними сусідами по планеті нічого спільного і якщо цьому ще і сприяє історія та факти культури, то все на нашому боці в питанні зміни назв грошових знаків

Він зазначив, що термін "шаги" вже має історичне коріння в Україні. Цю назву носили розмінні монети в часи Української народної республіки на початку XX століття.

На його думку, таке рішення суттєво позначиться на культурному контексті майбутнього, особливо якщо у майбутньому буде здійснена деномінація та монети різних номіналів знову потраплять у обіг. Він також підкреслив, що зміна назв не створить додаткового фінансового навантаження на бюджет, оскільки Національний банк планує поступово замінювати старі монети на нові, впроваджуючи "кроки" в міру зносу "копійок".

Дозвольте нагадати

Національний банк України виступає з пропозицією змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг" з метою відновлення історичної справедливості. У НБУ зазначають, що ця ініціатива допоможе в процесі дерусифікації та сприятиме відродженню національних традицій у фінансовій системі України.

Related posts