В Україні було ухвалено нові правила для організації міжнародних автобусних перевезень: які зміни відбулися -- Delo.ua


Цю інформацію оприлюднила пресслужба міністерства.

Згідно з наданою інформацією, мова йде про Наказ №966, який вже отримав реєстрацію в Міністерстві юстиції. Цей документ стане чинним після його публікації на порталі https://zakon.rada.gov.ua/.

За словами заступника міністра розвитку громад та територій Сергія Деркача, оновлений Порядок у першу чергу зосереджується на цифровізації процесів: відкриття маршрутів, перетину кордону, видачі дозволів на маршрути.

"Більше не існуватиме окремих комісій, на які треба віднести стоси документів, щоб відкрити маршрут чи внести зміни. Вся процедура буде відбуватись через кабінет перевізника, що дозволить економити ресурс як бізнесу, так і держави, а також попередить будь-які корупційні ризики", - йдеться в його повідомленні.

У Міністерстві повідомили, що незабаром відновиться тестування онлайн-кабінету. Користувачі зможуть повноцінно використовувати онлайн-кабінет для відкриття нових маршрутів, внесення змін до існуючих або їх продовження починаючи з початку грудня, після виходу відповідного Наказу.

Деркач підкреслив, що профільний наказ, який регулює міжнародні пасажирські перевезення, залишався незмінним протягом останніх двох десятиліть. На його думку, це свідчить про те, що галузь функціонувала відповідно до правил, які не лише не відповідали сучасним вимогам, а й фактично ускладнювали надання якісних послуг для пасажирів та ведення бізнесу для перевізників.

Нагадуємо, що в Україні розпочав свою діяльність єдиний портал офіційних міжнародних автобусних маршрутів autobus.gov.ua.

Приєднавшись до порталу, перевізники отримують безоплатну можливість стати партнером єдиного державного ресурсу з легальними маршрутами.

Згідно з інформацією, у 2023 році Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури запустило 400 нових міжнародних автобусних маршрутів для перевізників. Ця динаміка у сфері закордонних автобусних перевезень зумовлена зростаючим попитом, зокрема, внаслідок війни.

Згідно з інформацією відомства, у минулому році кількість пасажирів, які подорожували за кордон автобусами, сягнула приблизно 7,5 мільйона осіб. Це значно менше, ніж у 2022 році, коли зафіксовано 8,5 мільйона пасажирів, проте в кілька разів перевищує показники до початку війни. Наприклад, у 2021 році автобусами виїхало лише 1,2 мільйона осіб.

Related posts