Вибори, територіальні поступки та нові експансіоністські задуми Путіна: основні моменти інтерв'ю з Єрмаком.


Єрмак переконаний, якщо Україна не вистоїть, то Росія нападе на країни Балтії.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак дав інтерв'ю італійському журналу Corriere Della Sera, де поділився думками щодо підсумків Курської операції, обговорив можливі зміни в підтримці України після американських виборів і висловився про готовність Зеленського до територіальних компромісів.

Всі деталі ви знайдете далі.

Очільник ОП відповів, що вибори в Україні проведуть одразу після закінчення війни. Він вважає, що сьогодні ресурси мають йти на війну.

"(Вибори відбудуться - Ред.) одразу після закінчення війни. Зеленський дуже чітко говорить, що він захоче, щоб усі солдати мали змогу голосувати, а також біженці за кордоном. Але сьогодні ресурси мають йти на війну", - сказав Єрмак.

Водночас Єрмак підкреслює, що президент Зеленський ніколи не висловлювався на тему територіальних компромісів. Він спростував інформацію про те, що у 2022 році президент Зеленський був готовий прийняти кордони станом на 23 лютого, з призупиненням питання статусу Криму та інших територій Донбасу, які були окуповані Росією.

"Проте, справді, він був налаштований на діалог, зважаючи на обставини, що склалися перед початком російської агресії. Крим і Донбас для нас залишаються частиною України і не підлягають жодному обговоренню," – підкреслив Єрмак.

Якщо Україна не вистоїть, Росія нападе на країни Балтії, вважає Єрмак.

Тим, хто переживає за можливу ескалацію, я наголошую на важливості колективної реакції. Необхідно підкреслити, що просто припинення бойових дій недостатньо; потрібно вжити заходів для запобігання новій агресії. В іншому випадку ризики можуть поширитися на країни Балтії та поставити під загрозу наших союзників на Балканах, які, своєю чергою, висловлюють глибоке занепокоєння. В разі, якщо Україна не зупинить вторгнення, вони можуть стати наступними жертвами, - зазначив він.

Украна ніколи не просила НАТО брати військову участь у війні. Натомість ми просимо зброї та матеріальної підтримки.

"Російська пропаганда звинувачує нас у втягуванні світу у війну. Насправді ми ведемо боротьбу самостійно, хоча наші партнери надають нам підтримку. Ми, звичайно, звертаємося по допомогу у вигляді зброї та матеріальних ресурсів. За майже три роки нашої боротьби ми довели, що така допомога є надзвичайно ефективною", - зазначив Єрмак.

Курська операція стала символом боротьби, ставлячи під сумнів здатність Путіна контролювати ситуацію на фронті.

Єрмак також висловив підтримку рішенню військових керівників стосовно Курська, вважаючи, що це підорвало російську пропаганду та ослабило позиції Путіна. На його думку, війна продовжує бути єдиним виходом.

Єрмак впевнений, що жоден з претендентів на пост президента США не має наміру дати можливість Путіну досягти перемоги у війні в Україні.

Зокрем, під час недавньої поїздки до Сполучених Штатів президент України Володимир Зеленський мав теплу розмову із кандидаткою від Демократичною партії Камалою Гарріс, але й зустріч із кандидатом від республіканців Дональдом Трампом теж пройшла дуже добре.

"Ми повернулися зі Сполучених Штатів з твердим переконанням, що жоден із двох кандидатів не бажає дозволити Путіну здобути перемогу у цій війні, і що військова підтримка буде продовжена. Трамп також підкреслює важливість досягнення справедливого миру. Республіканська партія, хоча і має свої відмінності від Демократичної, прекрасно усвідомлює, що на нас було здійснено напад, і ми зобов'язані здобути перемогу", - зазначив він.

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність вивчити мирні ініціативи від різних держав, зокрема Китаю та Бразилії, з метою їхнього включення до української формули миру.

"Наприкінці жовтня ми плануємо закінчити розробку нашої формули миру. Зеленський зазначив, що після цього він буде відкритий до інших ініціатив, які надходять від країн на кшталт Китаю, Бразилії, Південної Африки та інших, щоб об'єднати їх з нашими пропозиціями. Це дозволить нашій ініціативі отримати широку підтримку," - підкреслив він.

Зазначимо, що раніше Єрмак висловив думку про готовність України до обговорення можливих варіантів розв'язання конфлікту, але лише за певної умови.

Related posts