Використання генераторів підвищує витрати малого рітейлу на третину.
Операційні витрати дрібного рітейлу на забезпечення автономного живлення під час відключень світла збільшуються на 10-30% залежно від групи товару.
Про це заявив голова асоціації власників малого й середнього бізнесу Руслан Соболь, передає LIGA.net.
Соболь пояснив, що в кожного підприємства є "своя економіка створення додаткової вартості товару чи послуги", відповідно бізнеси потребують різного об'єму генерації.
"Магазин, який спеціалізується на реалізації заморожених напівфабрикатів, споживатиме значно більше енергії, ніж, скажімо, перукарня. Проте в обох випадках підприємці включать додаткові витрати на паливо та обслуговування генератора до собівартості своїх товарів і послуг," - зазначив він.
Власниця компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова в інтерв'ю для видання зазначила, що вартість кіловата, виробленого генератором, приблизно вдвічі перевищує комерційний тариф, становлячи в середньому 20 грн/кВт-г.
"Все залежить від формату закладу. Наприклад, для невеличкої кав'ярні, яка використовує малопотужний генератор, працювати вдень може бути навіть економніше, ніж підключення до централізованої електромережі. Однак для великих ресторанів з кухнею та значним потоком відвідувачів необхідний потужний генератор на 100 кВт, що призведе до збільшення витрат," - зауважила Насонова.
Як зазначила вона, декілька великих мереж ресторанів провели розрахунки, які показали, що експлуатація генератора більше ніж 5-6 годин на добу є економічно недоцільною.
Раніше в ДТЕК підрахували вартість електроенергії від генератора та "екофлоу". Так, кінцева вартість електроенергії від систем накопичення енергії на зразок "екофлоу" для споживача становитиме близько 14-15 грн за кВт-год, від генератора - близько 20 грн.
За інформацією, озвученою президентом Володимиром Зеленським, у понеділок, 26 серпня, Україна стала мішенню одного з наймасштабніших російських обстрілів. Окупаційні війська здійснили запуск щонайменше 127 ракет і 109 дронів по українській території.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив, що в результаті масштабної атаки ворога 26 серпня постраждали 15 областей. За його словами, окупанти знову націлилися на енергетичну інфраструктуру.
Пізніше керівник НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький зазначив, що можна буде уникнути відключень електроенергії взимку за умови, якщо температура залишатиметься вище нуля.