Виробництво в Кракові обходиться Україні дешевше, ніж у Львові. Які причини цього явища?


Ми впевнені, що держава нам допоможе залишатися одним із найбільших платників податків в Україні. Але не впевнені, що вона нам допоможе залишатися надійним роботодавцем в країні.

Наша компанія визначила три ключових пріоритети: залишатися найбільшим платником податків, провідним інвестором та кращим роботодавцем в Україні. Відповідно до цих цілей, ми оптимально розподіляємо наші ресурси. Якщо ж держава значно збільшить податковий тягар, це може призвести до нестачі ресурсів для підтримки наших працівників і реалізації інвестиційних проектів.

Ми справді раді, що змогли запустити фабрику у Львові. Проте я провів аналіз витрат на виробництво продукції в Львові та Кракові, Польща. Оскільки ми працюємо в кластері, де основним ринком є Польща, результати показали, що виробництво у Львові обходиться дорожче, ніж у Кракові, навіть з урахуванням транспортування товарів до України.

Це пов'язано з резервом працівників, бо ризик, що працівник чоловічої статі завтра не вийде на роботу набагато нижчий у Кракові. Також впливають тривоги, на час яких доводиться зупиняти лінії. І, звісно, дуже болюче питання -- електропостачання. У львівському регіоні зараз з'явилося багато виробництв. А система електропостачання не була розрахована на таку кількість підприємств. Постає і питання комендантських годин -- люди, які працюють, не готові пересуватися в комендантську годину. Нашої компанії будь-які привілеї зі спеціальних перепусток в жодному випадку не стосуються.

Усі ці фактори вносять додаткові витрати — виробництво сигарет у Польщі та їх імпорт в Україну обійшлося б нам щонайменше на 10% дешевше.

В даний момент ми з нетерпінням очікуємо на рішення уряду щодо податкових ставок на наступний рік. У нас немає альтернативних варіантів, лише один - план А, який передбачає використання ставок податків, зазначених у законопроєкті 11090. Цей законопроєкт був схвалений у першому читанні ще влітку, і ми сподіваємось на його ухвалення у другому читанні.

Урядовий законопроєкт підтриманий усіма найбільшими бізнес-асоціаціями, які є в Україні. І ми сподіваємося, що в парламенті у другому читанні буде підтримано саме урядову версію, а не популістські заклики, що треба ще вдесятеро збільшити податки, аби бюджет отримав ще більше. Тому що у випадку перемоги цих гасел, на жаль, із трьох пріоритетів компанії, залишиться один: top-taxpayer. Ми залишимось найбільшим платником податків, але не зможемо бути великим роботодавцем та інвестором. І цей вибір буде зроблено за нас. Тоді постане питання взагалі необхідності існування фабрики в Україні.

Related posts